Pirat drogowy z Lubuskiego

i

Autor: Twitter Lubuska Policja W kilkanaście sekund zebrał aż 55 punktów karnych! Rekordzista nie miał uprawnień

55 punktów karnych w KILKA SEKUND! Zobaczcie jak tego dokonał [WIDEO]

2022-10-27 15:46

W kilkanaście sekund złamał kilka przepisów i popełnił tak poważne wykroczenia, że zgarnął aż 55 punktów karnych. 25-latek kierujący audi zaszokowało nawet doświadczonych mundurowych. Ale to nie koniec, bo mężczyzna miał już cofnięte uprawnienia. Za co zgarnął tyle punktów?

Pirat drogowy z Lubuskiego

Popełnił tak wiele niebezpiecznych wykroczeń drogowych, że zgarnął aż 55 punktów karnych. Jak się okazało 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie go. Czym podpadł kierowca? Między innymi wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu, a następnie przed przejściem dla pieszych, czym zlekceważył znak zakazu wyprzedzania.

Policja przypomina, że od 17 września wzrosły limity punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu.

Źródło: Lubuska Policja

Zębów zazdrości mu nawet Ibisz! Krzysztof Rutkowski w VOX FM

Te kawałki rozgrzeją Cię w szare, jesienne dni! Nowości disco polo 2022 lista gorących numerów

QUIZ: Żony disco polo! Czy znasz imiona partnerek największych gwiazdorów?

Pytanie 1 z 11
Marcin Miller