Czeka nas chłodna Wielkanoc? Sprawdź prognozę na święta

i

Autor: Pixabay W prognozach długoterminowych nie brakuje deszczu

Czeka nas chłodna Wielkanoc? Sprawdź prognozę na święta

2022-04-12 12:50

Już tylko dni dzielą nas od Wielkanocy. Te święta kojarzą nam się z wiosną i dobrą pogodą. Czy tak będzie? Sprawdziliśmy dla Was prognozę długoterminową.

Czy będzie padać w Wielkanoc?

Początek Wielkiego Tygodnia przywitał nas słońcem i miejscami nawet bezchmurnym niebem. Temperatury oscylują w całym kraju w okolicach 10 stopni Celsjusza. W środę na termometrach możemy spodziewać się prawie 20 stopni na zachodzie kraju.

Jak wynika z prognozy portalu www.twojapogoda.pl czwartek będzie najcieplejszym dniem tego tygodnia. W Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze czy Katowicach i Krakowie zobaczymy nawet 20 kresek powyżej zera. Następnie czeka nas załamanie pogody.

Piątek i sobota będą pochmurne i deszczowe w całym kraju. A w sobotę miejscami możemy spodziewać się nawet deszczu ze śniegiem w Krakowie, Katowicach czy rejonach podgórskich.

Pierwsza Zmiana na TikTok’u

W Wielką Niedzielę czeka nas w większości kraju rozpogodzenie. Deszcz zostanie z mieszkańcami południowych oraz wschodnich województw - małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego. Reszta kraju z niewielkim zachmurzeniem i temperaturami od 8 stopni Celsjusza w Olsztynie czy Katowicach, do nawet 13 w Szczecinie.

Wielki Poniedziałek z kolei może być lany dla mieszkańców centralnej, wschodniej i południowej Polski. Temperatury oscylować tam będą w okolicy 7-8 stopni Celsjusza. Reszta kraju cieplejsza - od 8 stopni w Trójmieście do 14 w Szczecinie czy Gorzowie Wielkopolskim. Wszystko wskazuje na to, że w całym kraju rozpogodzi się dopiero we wtorek po świętach.

Sonda
A Ty jak świętujesz Lany Poniedziałek?