Iga Świątek najlepszą rakietą świata

Autor: screen/Instagram @wta Trwa złota seria Igi Świątek!

Fantastyczna seria Igi Świątek! Czy Polka pobije rekord?

2022-03-29 13:13

Od ponad miesiąca nie przegrała ani jednego meczu. Iga Świątek idzie jak burza, w poniedziałek po raz czternasty z rzędu zwyciężyła w turniejach WTA. Jednak w historii tenisa nie brakowało zawodniczek z jeszcze lepszą passą. Czy genialna zawodniczka ma szansę pobić rekord?

22 lutego nasza zawodniczka wygrała spotkanie ze Szwajcarką Viktoriją Golubic w 1/16 finału WTA w Dausze. Finalnie Polka zwyciężyła cała imprezę, by tydzień później sięgnąć po trofeum prestiżowego turnieju Indian Wells. Aktualnie kontynuuje szczęśliwą serię w Miami, gdzie już zameldowała się w ćwierćfinale.

Świątek idzie więc jak burza, podczas tych 14. zwycięstw oddała rywalkom jedynie cztery sety, a sześc partii zakończyła wynikiem 6:0.

Pierwsza Zmiana na TikTok’u

Iga Świątek pierwszą rakietą świata!

Aktualnie 20-letnia zawodniczka uplasowała się na 1. miejscu rankingu WTA. Do tego wyniku, poz świetną formą Igi Świątek, przyczyniła się zaskakująca informacja o zakończeniu kariery przez Ashleigh Barty - dotychczasowej jedynki zestawienia.

I choć wyniki Polki są naprawdę imponujące, to aby wyrównać lub pobić istniejące rekordy, będzie musiała jeszcze trochę popracować. W historii tenisa absolutnie nie do pobicia wydaje się wynik ustanowiony przez Martinę Navratilovą. Tenisistka reprezentująca w czasie swojej kariery Czechosłowację i Stany Zjednoczone ma na swoim koncie 74 zwycięstwa z rzędu. Imponującą serię zaliczyła w 1984 roku, przegrywając dopiero w półfinale Australian Open z Czeszką Heleną Sukovą.

Drugie miejsce w tym zestawieniu należy do Steffi Graf, która w latach 1989-1990 wygrała 66 spotkań z rzędu, a kolejne do... Martiny Navaratilovej - w latach 1986-1987 bez przerwy odniosła wygrała 58 meczów.