Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Tina Simakova / Pexels

Wysyłasz dziecko na ferie? Sprawdź, czy jego autokar dojedzie do celu

2022-01-14 10:00

Wielu rodziców wyśle w tym roku swoich podopiecznych na ferie. W trosce o bezpieczeństwo dzieci warto upewnić się, że zarówno autokar, którym mają podróżować jest sprawny, a kierowca posiada wszystkie niezbędne uprawnienia. W naszym artykule znajdziecie link do wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autokarów.

Kontrola autokarów przed feriami 2022

W związku z mającymi się wkrótce rozpocząć feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom wyjeżdżającym na obozy zimowe. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało zestawienie, w którym znaleźć można listę miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów na terenie całego kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi będzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i ich kierowców.

Żeby skorzystać z pomocy policjantów w ocenie stanu technicznego pojazdu, którym wyślemy naszych podopiecznych na ferie warto skontaktować się z nimi z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji w dniu wyjazdu. Jak co koku dużą uwagę mundurowi zwrócą na sprawdzenie stanu technicznego autokarów i uprawnień kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Link do wykazu miejsc, w których prowadzone są kontrole znajduje się TUTAJ.

Warto też pamiętać, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można samodzielnie sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wysyłasz dziecko na ferie? Sprawdź, czy jego autokar dojedzie do celu