Gilbert kandydatem na Młodzieżowe Słowo Roku 2022?

i

Autor: Canva Czy Gilbert trafi do top 10 Młodzieżowego Słowa Roku?

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022? O co chodzi w tej akcji?

2022-11-03 12:27

Jak co roku PWN organizuje plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Wciąż można zgłaszać swoje propozycje, z których później internauci wybiorą to najpopularniejsze. Czy w propozycjach znajdzie się słowo Gilbert? Co to znaczy i skąd wzięła się ta propozycja?

Czy Gilbert zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2022?

Chcą wyłonić najciekawsze i najbardziej popularne wśród młodzieży słowa. Trwa pierwszy etap plebiscytu organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na Młodzieżowe Słowo Roku. Do 8 listopada 2022 można zgłaszać swoje propozycje słów/kandydatów, z których później jury we współpracy z młodymi ludźmi wybierze finałową 10. I to właśnie na te słowa będzie można głosować po 15 listopada. Czy wśród propozycji znajdzie się Gilbert? I co to w ogóle oznacza?

CZYTAJ TAKŻE: "Nie przejmujcie się inflacją" Piwowarski uspokaja! Co jeszcze skomentowała Pierwsza Zmiana? [WIDEO]

Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM

Od pewnego czasu na TikToku można zobaczyć w komentarzach pod viralowymi filmikami zdanie "Gilbert na młodzieżowe słowo roku". Okazuje się, że to akcja, w której użytkownicy platformy chcą doprowadzić do tego, by słowo Gilbert znalazło się w plebiscycie, a najlepiej by ostatecznie wygrało. Całą akcję zapoczątkował najprawdopodobniej użytkownick @latwogang. Opublikował on filmik, w którym proponuje, by masowo zgłaszać na stronie PWN (https://msr.pwn.pl/słowo) "Gilbert" a jako znaczenie podawać "geniusz"

"Essa, Krosno, Stegna... Gilbert! (...) Jeżeli Gilbert wejdzie do top 10 to przelewam 1000 złotych na cele charytatywne. Wszystko zależy od Was"

- mówi w swoimi filmiku, który obejrzało już 1,7 miliona osób. Czy Gilbert zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2022? Przekonamy się niebawem!

CZYTAJ TAKŻE: Te kawałki rozgrzeją Cię w szare, jesienne dni! Nowości disco polo 2022 lista gorących numerów

Nowości disco polo październik 2022