Maturzyści w lutym nie wrócą do szkół! Będą jednak mieć konsultacje przed egzaminem

2021-02-11 12:37 ek
szkoła
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

To już pewne! Maturzyści nie wrócą do szkół w lutym, a ich nauka nadal będzie odbywać się w trybie zdalnym. Istnieje jednak mały wyjątek, o którym wspomniano podczas czwartkowej konferencji 11 lutego. Maturzyści będą mieć specjalne konsultacje przed swoimi egzaminami. O co chodzi? Szczegóły poznacie poniżej.

Maturzyści w lutym nie wrócą do szkół! Będą jednak mieć konsultacje przed egzaminem. W czwartek 11 lutego 2021 roku, odbyła się specjalna konferencja, na której pojawili się Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk oraz minister edukacji Przemysław Czarnek. Temat dotyczył szczepień, ale padły również ważne informacje na temat dalszej nauki wielu uczniów. Wspomniano o klasach 1-3, które wróciły do szkół i nadal będą uczęszczać na swoje lekcje do placówek. Reszta pozostaje bez zmian do końca lutego, czyli klasy 4-8, a także młodzież ze szkół ponadpodstawowych nadal będzie uczyć się ze swoich domów w sposób zdalny.

Oprócz tego padła informacja na temat tegorocznych maturzystów, a także ósmoklasistów, którzy już za kilka miesięcy przystąpią do najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Uczniowie z tych klas również do końca lutego nie wrócą do szkół, ale rząd zapowiedział mały wyjątek. Chodzi oczywiście o specjalne, a zarazem indywidualne konsultacje, które będą odbywały się w placówkach. O co dokładnie chodzi?

Piosenki, których słuchał kiedyś każdy. To wciąż hity

Konsultacje dla maturzystów - matura 2021

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wielu obostrzeń. Nauka uczniów ze starszych klas odbywa się w sposób zdalny i będzie tak jeszcze do końca lutego. Czy zostanie przedłużona na kolejne tygodnie marca? Póki co nie zostały podane żadne informacje na ten temat. Jedno jest pewne - maturzyści i ósmoklasiści mimo nauki zdalnej, mają możliwość odbycia indywidualnych konsultacji lub spotkań w małych grupach ze swoim nauczycielem w szkole. Co ciekawe, ta kwestia wygląda bardzo podobnie jak było rok temu, gdy pandemia zaczynała się rozwijać. Z konsultacji odbywających się w placówkach skorzystać może każdy uczeń w potrzebie, a nauczyciel ma za zadanie przede wszystkim dopełnić braki i wytłumaczyć dany materiał swoim podopiecznym.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...