Rewolucja w kredytach. Mieszkanie BEZ WKŁADU WŁASNEGO. Ale pod jednym warunkiem

2021-04-09 9:33 hz
Mieszkanie bez wkładu własnego. Rewolucja w kredytach
Autor: pixabay Mieszkanie bez wkładu własnego. Rewolucja w kredytach

Kredyty hipoteczne na mieszkanie w Polsce już niedługo czekać ma prawdziwa rewolucja. Kupimy mieszkanie bez wkładu własnego, ponieważ pokryje go rząd. Taka opcja nie będzie jednak dostępna dla każdego. Otrzymanie kredytu na mieszkanie bez wkładu własnego zależeć ma bowiem od spełnienia pewnego kluczowego warunku.

Spis treści

  1. Mieszkanie bez wkładu własnego. Rewolucja w kredytach hipotecznych [15.04.2021]
  2. Dla kogo kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego?

Mieszkanie bez wkładu własnego – to jeden z kluczowych pomysłów, który ma pomóc w szczególności młodym rodzinom zapewnić sobie bezpieczny dach nad głową. Posiadanie własnego M to dziś niemały komfort. Niestety, nie każdy może sobie na nie pozwolić bez zaciągnięcia w banku kredytu na 20-30 lat. Jednocześnie potrzebny jest przy tym wkład własny. Jego samodzielne zgromadzenie bez pomocy m.in. rodziny może graniczyć z cudem. Szczególnie że w ostatnich miesiącach wymagania pod tym względem znacząco wzrosły, co pogrzebało marzenia wielu osób o kupnie własnego mieszkania. Ponieważ proponowany przez rząd program Mieszkanie Plus okazał się totalną klapą, w Nowym Ładzie proponuje on nowe rozwiązanie – mieszkanie bez wkładu własnego. W jego ramach rząd ma dofinansować kredyt hipoteczny oraz stworzyć instrumenty pomocowe, które pomogą Polakom w kupnie mieszkania. Projekt przewiduje jednak spełnienie pewnego kluczowego warunku, bez którego marzenie o uzyskaniu kredytu na mieszkanie może błyskawicznie się rozwiać. Szczególnie jeśli ktoś nie planuje np. założenia rodziny.

Czytaj też: Nowe zakazy dla lokatorów mieszkań. Tego nie możesz robić, bo będzie kara

Sonda
Czy kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego to dobry pomysł?

Mieszkanie bez wkładu własnego. Rewolucja w kredytach hipotecznych [15.04.2021]

Według „Dziennika Gazeta Prawna” jednym z filarów rządowego Nowego Ładu ma być zwiększenie dostępności mieszkań. Rząd rozważa uruchomienie nowego programu, który pomoże zaciągnąć kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego. Państwo mogłoby wówczas zapewnić gwarancję kredytową w wysokości nawet 100 tys. zł dla osób biorących kredyt hipoteczny lub też oferować dofinansowanie sięgające 160 tys. zł.

To KONIEC 500 plus? Program może zostać ZLIKWIDOWANY. Minister zdradził szczegóły

Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego to kolejny pomysł z polityką socjalną partii rządzącej. Na liście są też m.in. programów aktywizujących seniorów, darmowych i powszechnych badań prenatalnych czy programów osłonowo-zdrowotnych związany. Czy słuszny?

Eksperci  w rozmowie z portalem Business Insider w większości wskazują, że tak. Szczególnie że w ostatnich miesiącach mocno wzrósł popyt na zakup mieszkań, których ceny regularnie rosną. Wiele osób traktuje ich kupno nie tylko jako ważne dla bezpieczeństwa, lecz także jako inwestycję. Ekonomiści zauważają też jednak pewien problem. Chodzi o jeden z warunków, który należy spełnić, aby otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego.

Dla kogo kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego?

„Mieszkanie bez wkładu własnego” skierowane byłoby do konkretnej 2 grup osób:

  • rodzin wielodzietnych,
  • osób, których dochody są za wysokie, aby skorzystać ze wsparcia społecznego, mając jednocześnie problem ze zgromadzeniem wkładu własnego wymaganego do udzielenia kredytu hipotecznego.

Szczególne kontrowersje może budzić pierwszy argument, ponieważ udzielenie kredytu na mieszkanie bez wkładu własnego zależeć ma od liczby posiadanych dzieci. Adresatami programu wsparcia mają być osoby w wieku od 24 do 40 lat.

Jakie dokładnie są „widełki posiadania dzieci”? Tego na razie nie wiadomo. Niezależnie od nich taki warunek może stanowić grubą barierę dla osób, które planują zakup mieszkania, jednak nie przewidują założenia rodziny lub też posiadania większej liczby dzieci.

Źródło: Rewolucja w kredytach. Mieszkanie BEZ WKŁADU WŁASNEGO. Ale pod jednym warunkiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany