stop covid

i

Autor: Pixaby Polacy CHCĄ OGRANICZEŃ dla niezaszczepionych. Popiera to spora grupa osób!

Sondaż: Polacy CHCĄ OGRANICZEŃ dla niezaszczepionych. Popiera to spora grupa osób!

2021-07-29 12:57

Ponad połowa Polaków chce wprowadzenia ograniczeń dla niezaszczepionych. Tak wynika z niedawno przeprowadzonego sondażu. O jakie dokładnie ograniczenia chodzi? Których obostrzeń dla niezaszczepionych chcieliby Polacy? Sprawdźcie w naszym materiale.

Polacy chcą ograniczeń dla niezaszczepionych. Tak wynika z sondażu

Czwarta fala koronawirusa w Polsce to kwestia czasu. Coraz więcej mówią na jej temat zarówno przedstawiciele rządu, jak i eksperci przy Radzie Medycznej. Padła już nawet data, kiedy czwarta fala pandemii będzie najbardziej odczuwalna w naszym kraju. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Czwarta fala pandemii nieunikniona nawet kilka tysięcy zakażeń dziennie. Ekspert wskazał DATĘ!

Warszawa. Płonące auto na S8

Jednak jeśli chodzi o ewentualne obostrzenia, jakie miałyby zostać wprowadzone w związku z czwartą falą koronawirusa, to wciąż nie ma konkretów. Nie wiadomo, czy będziemy skazani na kolejny lockdown oraz jak długo miałby potrwać. Przedstawiciele rządu milczą również w kwestii obostrzeń. Czy te w tym samym stopniu dotkną osoby zaszczepione i te, które nie zdecydowały się przyjąć szczepionki? Więcej konkretów być może poznamy w przyszłym tygodniu.

Ograniczenia dla niezaszczepionych: tego w większości chcą Polacy

Okazuje się za to, że zdanie na temat ewentualnych obostrzeń mają już wypracowani Polacy. Większość chce, by restrykcje dosięgły osoby niezaszczepione. Takie działanie popiera 53,7 proc. Polaków. Tak wyniki z sondażu przeprowadzonego przez Wirtualną Polskę. 41 proc. osób uważa natomiast, że osoby niezaszczepione nie powinny mieć żadnych ograniczeń. 4,4 proc. nie ma zdanie w tej kwestii.

Jakie obostrzenia dla niezaszczepionych? Według sondażu:

  • 40,1 proc. badanych chce zakazu wstępu do restauracji i kawiarni dla niezaszczepionych. Przeciwnego zdania jest 54,6 proc.
  • 58,6 proc. ankietowanych popiera zakaz wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły szczepionki - za jest 34,1 proc.
  • zaledwie 20,8 proc. chciałoby zakazu wstępu do placówek medycznych dla niezaszczepionych; przeciwnych jest 76,3 proc.
  • 30,2 proc. osób chciałoby zakazu wstępu przez niezaszczepionych do pociągów; przeciwnych jest 61,7 proc.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Sondaż: Polacy CHCĄ OGRANICZEŃ dla niezaszczepionych. Popiera to ponad połowa badanych!