policja

i

Autor: pixabay.com

Raport z Anteny 23.08.2021: Łódka wywróciła się na Wiśle w rejonie Świniar. Zaginiony to starosta płocki

2021-08-23 10:26

Ruszyły poszukiwania jednego z trzech mężczyzn, których łódka wywróciła się wczoraj na Wiśle w rejonie Świniar niedaleko Płocka. Według nieoficjalnych informacji zaginiony to starosta płocki - Mariusz Bieniek. Co jeszcze dzieje się w Polsce i na świecie? Więcej informacji znajdziecie w dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. Pożary w Grecji - Polscy strażacy ruszają z pomocą!
  2. Holandia - eksplozja w polskim sklepie

Ruszyły poszukiwania jednego z trzech mężczyzn, których łódka wywróciła się wczoraj na Wiśle w rejonie Świniar niedaleko Płocka. Według nieoficjalnych informacji zaginiony to starosta płocki - Mariusz Bieniek. Do akcji ratunkowej skierowano jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Wykorzystano też sonar z jednostki w Legionowie. Do tej pory na rzece poszukiwania prowadziło sześć łodzi.

Raport z Anteny 23.08, godz 10.00

Pożary w Grecji - Polscy strażacy ruszają z pomocą!

Kolejna grupa polskich strażaków wyruszyła do Grecji. Wymieni tych, którzy działają tam od kilkunastu dni. Ponad 140 osobowa grupa wyjechała do Grecji siódmego sierpnia, by pomóc w walce z szalejącymi tam pożarami. Strażacy mieli być tam nieco ponad tydzień, jednak w związku z trudną sytuacją w okolicach Aten, Grecy poprosili Polaków, by jeszcze zostali.

Holandia - eksplozja w polskim sklepie

Eksplozja w polskim sklepie w Lely-sztad. Jak informują lokalne media, w nocy do supermarketu ktoś wrzucił ładunek wybuchowy. Doszło też do pożaru. Na szczęście nikt nie ucierpiał. To kolejny atak na polski sklep w Niderlandach. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy dochodziło do nich kilku miejscowościach. Policja powołała specjalny zespół, który miał zbadać czy nie mają one ze sobą związku