Skoro musisz hamować to po kij wyprzedzasz? Jazda na zderzak to autostradowy standard

i

Autor: screen YouTube Bandyta z kamerką Minimalna odległość między samochodami bardzo często nie jest zachowana.

"Skoro musisz hamować to po kij wyprzedzasz"? Jazda na zderzak to autostradowy standard

2023-01-23 12:18

Choć minimalny odstęp między samochodami na autostradach i drogach szybkiego ruchu jest uregulowany przepisami, to niestety wciąż jazda "na zderzaku" to bardzo częsty obrazek. Do tego dochodzi poganianie długimi światłami czy nawet przy użyciu klaksonu. Takie zachowanie może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Minimalny odstęp to "pół licznika"

Jest niebezpieczna i stresująca, a czasami kierowca nawet nie ma jak zjechać. Choć niebawem miną dwa lata odkąd w życie weszły przepisy regulujące odległość, którą należy zachować między autami, to wciąż można spotkać kierowców absolutnie je olewających. Dla prawidłowo jadącego kierowcy jest to niezwykle uciążliwe. Bo o ile sami możemy zostawić sobie bezpieczną odległość do poprzedzającego nas auta, to nie mamy pewności, że za chwilę nie podjedzie kierowca, który wyprzedzi nas prawym pasem i wjedzie nam przed auto jednocześnie gwałtownie hamując.

CZYTAJ TAKŻE: Idzie się powiesić... Emeryci muszą kraść, żeby opłacić czynsz! Potworne podwyżki w całej Polsce!

Przypomnijmy, na autostradzie i drodze ekspresowej minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu uzależniony jest od prędkości jazdy. Obowiązuje zatem zasada "minimalny odstęp = pół licznika". W praktyce oznacza to, że jeżeli jedziemy z prędkością 100 km/h, zachowujemy co najmniej 50 m od poprzedzającego pojazdu. Przy 120 km/h minimalny odstęp to 60 metrów, a przy 140 km/h – 70 metrów. Na portalu YouTube użytkownik o loginie "Bandyta z kamerką" zamieścił kompilacje nagrań, na których widzimy kierowców absolutnie ignorujących ten przepis. Zobaczcie sami!

CZYTAJ TAKŻE: Tego nie możesz robić mieszkając w bloku! Zakazy na klatce schodowej i balkonie

Sonda
Czy uważasz, że mandaty są za niskie?
Pierwsza Zmiana Komentuje: Alan Kwieciński ma brata bliźniaka?

Wokalistka disco polo niemal naga hasa po śniegu. Zdjęcia są obłędne