Śnieg w Wielkanoc 2024? Taka pogoda na święta będzie zaskoczeniem!

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

PROGNOZA

Śnieg w Wielkanoc 2024? Taka pogoda na święta będzie zaskoczeniem!

2024-03-26 10:05

Śnieg w Wielkanoc pojawiał się już wielokrotnie. Niespodziewany atak zimy nastąpił chociażby w święta wielkanocne 2013, czy 2020 roku. To rzadkość i zawsze wywołuje duże zaskoczenie. Pierwsze prognozy pogody jasno wskazywały, że biało zrobi się również w 2024 roku. Co pokazują najnowsze przewidywania ekspertów meteo na koniec marca i początek kwietnia? Przedstawiamy je specjalnie dla Was.

Śnieg w Wielkanoc 2024 jest całkowicie niepotrzebny, zirytuje i zdenerwuje, jeśli tylko się pojawi. W marcu mieliśmy już kilka ciepłych, słonecznych dni i wydawało się, że wiosna zawitała na całego. Przyzwyczailiśmy się do braku deszczu i temperatury od 9 do 18 stopni Celsjusza. Tymczasem ostatnie prognozy pogody na święta 2024 nie były łaskawe. Modele ułożyły się w taki sposób, że meteorolodzy przekazywali negatywne informacje związane z opadami śniegu oraz deszczu. A jak jest obecnie? Najnowsze prognozy na święta wielkanocne jednoznacznie pokazują, że będzie chłodno i możliwe są przelotne opady białego puchu. Na 70 procent w górach i na 80 procent w okolicach Białegostoku. W pozostałej części kraju zimno, a także obfite opady deszczu.

Gwiazdy disco-polo, które urodziły się w PRL. Ile o nich wiesz? 11/11 zdobędą najlepsi! Quiz

Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?

Wielkanoc 2024 - POGODA

Święta wielkanocne dla wielu osób zaczynają się od niedzieli 24 marca. Wtedy zaczyna się Wielki Tydzień, który w całej Polsce będzie ciepły, pogodny i po prostu wiosenny. Słupek rtęci na tradycyjnych termometrach w najcieplejszym momencie zatrzyma się na 18 stopniach w cieniu. Aura znacznie zepsuje się w niedzielę, kiedy to na termometrach zobaczycie od 6 do 12 stopni Celsjusza, a z gęstych chmur spadnie deszcz. Najwięcej w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Lany poniedziałek faktycznie będzie mokry. Śnieg natomiast możliwy jest jedynie w Zakopanem i Białymstoku oraz Suwałkach. W nocy na terenie całego kraju możliwe są przymrozki. Temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera.

A co po świętach? Zła pogoda utrzyma się do połowy kwietnia. Eksperci meteo zapowiadają, że do 15.04.2024 śnieg spadnie w Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie i Krakowie. Powiew wiosny mamy poczuć dopiero po 20 kwietnia, więc musicie uzbroić się w cierpliwość!

Sonda
Czy świeta Wielkanocne planujecie spędzić w Polsce?