Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

To koniec 500 plus? Dodatkowe pieniądze dla rodziców nie spełniły swojej roli

2022-04-28 8:45

Wprowadzenie programu 500 plus miało zdaniem rządu poprawić sytuację demograficzną w kraju i zachęcić ludzi do posiadania większej liczby dzieci. Najnowsze dane GUS pokazują, że pomimo pompowanych w ten dodatek pieniędzy sytuacja demograficzna w kraju jest wręcz tragiczna. Obecne dane są najgorsze od 80 lat!

Polska wymiera, 500 plus nie pomogło

Najnowsze dane GUS jasno pokazują, że Polska zmierza w kierunku katastrofy. W lutym urodziło się w naszym kraju zaledwie 23 tys. dzieci i tym samym jest to najgorszy wynik od drugiej wojny światowej! Jeśli dodamy do tego zwiększenie liczby zgonów spowodowane pandemią, które było tak wysokie, że przez ostatnie 12 miesięcy zmarło aż 180 tys. Polaków. Czy to dużo? Żeby lepiej zrozumieć skalę problemu można wyobrazić sobie sytuację, że w ciągu roku zmarły wszyscy mieszkańcy miasta wielkości Gliwic!

Jak podaje GUS w raporcie dotyczącym sytuacji społeczno-gospodarczej Polska znajduje się w bardzo złej sytuacji demograficznej. Wysoka liczba zgonów i rekordowo niski wskaźnik urodzeń pokazuje jasno, że Polska po prostu zaczyna wymierać.

„W końcu 1 kwartału br. ludność Polski liczyła 38 mln 28 tys. osób, tj. o ponad 180 tys. mniej niż przed rokiem oraz o ponad 52 tys. mniej niż w końcu 2021 r.” — pisze w raporcie GUS.

„Tempo ubytku rzeczywistego w okresie styczeń–marzec br. wyniosło -0,14 proc., co oznacza, że na każde 10 tys. mieszkańców Polski ubyło 14 osób (wobec 15 osób przed rokiem)” — czytamy dalej.

Wychodzi na to, że pieniądze pompowane w program 500 plus zupełnie nie spełniły swojej roli i liczba „bąbelków” w naszym kraju zamiast rosnąć dramatycznie maleje. Może rząd powinien zweryfikować swoją politykę prorodzinną, bo jak widać z danych GUS ten program się nie sprawdza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Główny ekonomista ministerstwa finansów o sytuacji inflacyjnej w Polsce

Czy można wypożyczyć dziecko, żeby dostać 500+?

Albert z ESKI próbował to zrobić... :) Posłuchajcie!

Listen to "Wojtuś bez szmalu" on Spreaker. Źródło: To koniec 500 plus? Dodatkowe pieniądze dla rodziców nie spełniły swojej roli