WOŚP 2023 - kiedy jest? Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? [DATA, CEL]

i

Autor: AKPA WOŚP 2023 - kiedy jest? Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? [DATA, CEL]

WOŚP 2023 - kiedy jest? Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? [DATA, CEL]

2023-01-26 9:03

Kiedy jest WOŚP 2023? Jaki jest cel zbiórki? Takie pytania zadają osoby, które nie mogą się doczekać aż wolontariusze wyjdą na ulicę i zaczną zbierać pieniądze, by można było zakupić sprzęt ratujący ludzkie życie. Kolejny rok z rzędu fundacja celuje wysoko i chce pobić rekord, jeśli chodzi o wynik zgromadzonych funduszy. Poznajcie szczegóły 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przygotujcie się na wspólne granie już teraz.

Spis treści

  1. WOŚP 2023 - kiedy jest? [DATA]
  2. WOŚP 2023 - na co zbierają? [CEL]
  3. WOŚP 2023 - zbiórka

WOŚP 2023 - kiedy jest? Zastanawiacie się na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Niewątpliwie data i cel WOŚP 2023 najbardziej interesują polskich internautów, którzy dorocznie biorą udział w tej szlachetnej akcji. Każdy chce wiedzieć odpowiednio wcześniej, w którą niedzielę stycznia zbierane są środki na pomoc małym i dużym. Kolejny rok z rzędu Jurek Owsiak przekonuje, że grają dosłownie dla wszystkich. Tak było w tamtym roku, co najlepiej pokazuje końcowy wynik akcji. W czasie zeszłorocznego finału WOŚP zbierano na ratunek dziecięcej okulistyki i zebrano 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem. 

WOŚP 2023 - kiedy jest? [DATA]

Data WOŚP 2023 jest zaskakująca dla wielu osób. Niektórzy się dziwią, że zbiórka nie została zorganizowana w pierwszą ani też drugą niedzielę miesiąca. 31. Finał WOŚP zagra w ostatnią niedzielę tego miesiąca, czyli 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: chcemy wygrać z sepsą!

Pierwsza Zmiana Komentuje w VOX FM #7

WOŚP 2023 - na co zbierają? [CEL]

Cel WOŚP 2023 jest szczytny i warto dołożyć swoją cegiełkę. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy, co umożliwi lepszą terapię tej choroby poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

WOŚP 2023 - zbiórka

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?