WYNIKI MATUR 2023 - kiedy będą? Gdzie sprawdzić wyniki matury i o której?

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS WYNIKI MATUR 2023 - kiedy będą? Gdzie sprawdzić wyniki matury i o której?

WYNIKI MATUR 2023: matematyka, polski, angielski. Kiedy wyniki matury?

2023-05-06 14:41

Kiedy wyniki matur 2023? O której godzinie i gdzie je sprawdzić? CKE od kilku lat umożliwia w bardzo prosty sposób sprawdzenie rezultatów maturalnych. Wyniki matury można sprawdzić na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale wcześniej trzeba się zalogować na swoje konto. Gdy już to zrobicie dowiecie się, jakie uzyskaliście wyniki matury z poszczególnych części egzaminu oraz rezultat końcowy. Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Wyniki matur 2023 - kiedy będą?
  2. Wyniki matur 2023 - o której godzinie sprawdzić?
  3. Wyniki matur 2023 - gdzie sprawdzić?

Wyniki matur 2023 - kiedy będą? Gdzie sprawdzić? A może zastanawiacie się, o której godzinie wyniki matur CKE 2023? Możecie dowiedzieć się, jaki rezultat uzyskaliście leżąc w łóżku i po prostu nie wychodzić z domu. Wyniki matur 2023 online ujawnione będą w systemie znanym jako Zintegrowany Interfejs Użytkownika, czyli ZIU. Jeśli jednak zależy Wam na odbiorze świadectwa, to będziecie musieli się pofatygować do swojej szkoły. Wydawane będą one w sekretariacie. Jednocześnie, jeśli nie zaliczyliście jednego przedmiotu, to macie prawo do poprawki w sierpnie. Tego samego dnia możecie złożyć podanie i wyrazić chęć poprawienia egzaminu dojrzałości. 

Wyniki matur 2023 - kiedy będą?

To, kiedy wyniki matur 2023 już dawno zostało ustalone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Rezultaty poznacie w piątek 7 lipca 2023. Warto pamiętać, że dobre wyniki matur mają wiele korzyści i otwierają wiele drzwi w życiu. Są ważne przede wszystkim dla tych, którzy chcą kontynuować swoją edukacje na uczelni wyższej. Im lepsze rezultaty, tym większa szansa na przyjęcie na wymarzoną uczelnię oraz na otrzymanie stypendium lub innych form wsparcia finansowego. Dobre wyniki matur 2023 mogą mieć wpływ także na karierę zawodową. Coraz częściej pracodawcy patrzą na wyniki egzaminów, a ci, którzy mają najlepsze wyniki mają największe szanse na uzyskanie pracy w prestiżowej firmie lub na stanowisku wymagającym wysokiej wiedzy oraz umiejętności.

Matura 2023. Ile trwa matura z polskiego, matematyki, angielskiego? [HARMONGORAM]

Wyniki matur są również istotne pod względem rozwoju osobistego i pozytywnego samopoczucia. Dzięki dobrym rezultatom uczniowie mają zwiększoną pewność siebie, są bardziej zmotywowani do nauki, a co więcej są usatysfakcjonowani wiedzą, jaką posiadają. Jednocześnie trzeba pamiętać, iż wyniki matur nie są jedynym wskaźnikiem sukcesu w życiu i nie decydują o wszystkim. Osoby, którym nie poszło muszą znaleźć swoje pasje i rozwijać się w kierunku, który sprawia nam przyjemność oraz satysfakcję. 

Wyniki matur 2023 - o której godzinie sprawdzić?

O której godzinie będą wyniki matur 2023? Moment ogłoszenia rezultatów jest równie stresujący, jak ma to miejsce w przypadku samego egzaminu. Choć niektórzy już podejrzewają wcześniej, gdzie stracili punkty i gdzie poszło im źle. Wyniki matur 2023 online dostępne będą 7 lipca zaraz po godzinie 8:00 w systemie ZIU.

Wyniki matur 2023 - gdzie sprawdzić?

Wyniki matur 2023 online sprawdzicie w systemie ZIU. Logowanie jest banalnie proste i każdy sobie z nim poradzi. W miejscu login i hasło należy wpisać dane z kartki, którą otrzymaliście w szkole. Jeśli jej już nie macie, to możecie zalogować się poprzez profil zaufany. W momencie, gdy coś nie działa, to najbezpieczniejszym sposobem będzie ruszenie po wyniki do szkoły. W sekretariacie będą dostępne od samego rana!

Matura 2022 język polski - lektura ZNANA przed 4 maja? Uczniowie nie będą zadowoleni

Sonda
Czy stresujesz bądź stresowałeś się swoją maturą?