Tymczasem u Magdy

i

Autor: materiały prasowe Fundacja "Tymczasem u Magdy" zajmuje się ratowaniem małych zwierząt

Zające odchować najtrudniej, a wiewiórki są wybredne. Czy warto ratować wszystkie małe zwierzęta?

2023-01-15 17:23

Czy warto zabrać małą wiewiórkę do domu i które dzikie zwierzęta naprawdę potrzebują naszej pomoc? Każdy kto spotkał kiedykolwiek zranione lub porzucone maleństwo zadaje sobie to pytanie. Czy są gatunki bardziej wymagające i którymi maluchami opiekować się jest najtrudniej?

Czy wszystkie małe zwierzęta wymagają naszej pomocy?

Czy kot pije mleko, dlaczego suczki i kotki nie muszą urodzić przed kastracją, czy koty to samotniki? Mitów na temat ratowania i odchowania małych zwierząt jest wiele. Na co dzień w Pruszkowie funkcjonuje fundacja Tymczasem u Magdy, która zajmuje odchowywaniem osieroconych zwierząt - głównie szczeniaków i kociąt, ale zdarzyły się też wiewiórki, zające, jeże a nawet kuna.

Wydaje mi się, że wszystkie zające, które do mnie kiedykolwiek trafiły zostały bez sensu zabrane z natury - mówi nam Magda Jaźwińska, która prowadzi w Pruszkowie dom dla porzuconych maluchów.

CZYTAJ TAKŻE: Z pobocza na lewy pas prosto przed wyprzedzającą ciężarówkę! "To nie GTA, żeby tak robić"

Listen on Spreaker.

Wiewiórki są najbardziej wdzięcznymi zwierzętami do odchowywania. Jak do mnie trafiają to najpierw muszę zagrać w gierkę pod tytułem: dodam trochę cukru do mleka, żeby im zasmakowało, żeby chciały jeść, bo wiewiórki to są straszne smakosze.

Magda podkreśla jednak, że wiewiórek w domu trzymać nie można, więc po odchowaniu ponownie wypuszcza je na wolność. Jak dodaje, jedyny moment kiedy nasza reakcja w lesie jest wymagana - jest wtedy, kiedy zwierzę wykazuje ewidentne oznaki wycieńczenia lub jest ranne.

CZYTAJ TAKŻE: Autobiografię Księcia Harrego streścili w kilku zdaniach!

Słodki kotek przy mikrofonie

i

Autor: archiwum prywatne
Sonda
Czy zdarzyło Ci się uratować dzikie zwierzę?