Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki arkuszy CKE? Podlasie wskazało, co będzie na egzaminie 25 maja

2021-05-25 8:24

Egzamin ósmoklasisty 2021 - znów są przecieki arkuszy CKE na Podlasiu? "Kamienie na szaniec" i "Czy odwaga pomaga w byciu patriotą?" - te dwa tematy mogą pojawić się już dzisiaj na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. W sieci pojawiły się informacje o możliwych przeciekach, a wyniki Google Trends wyraźnie wskazują, że popularność wyszukiwań powyższych fraz zdecydowanie wzrosła.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki na Podlasiu? 
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021:  Co będzie na egzaminie 25 maja? [TEMAT ROZPRAWKI, LEKTURY]
  3. Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski - co było? [TEMAT, ROZPRAWKA, ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE]
  4. Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy? [Data, godzina, termin]

Zobacz też: Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki z matematyki na Podlasiu? Uczniowie już wiedzą

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpoczął się we wtorek, 25 maja. Przez 3 dni uczniowie mają pisać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego (w większości będzie to język angielski). Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, jednak mimo to wywołuje on duży stres wśród większości podchodzących do niego osób. Już kilka dni przed rozpoczęciem testów chciałyby one znać możliwe pytania, jakie pojawią się na egzaminie, a w Internecie krążą informacje o możliwych przeciekach. Nie bez powodu w poszukiwaniu arkuszy CKE oczy uczniów skierowane są na jeden region - Podlasie. To właśnie tutaj przy okazji m.in. matur wyniki wyszukań z Google Trends przed egzaminami pokrywają się z tematami, jakie faktycznie pojawiają się na sprawdzianach. Przy okazji tegorocznej matury była to "Lalka" oraz temat dotyczący motywu ambicji. Okazuje się, że kilka godzin przed egzaminem w województwie podlaskim często wyszukiwano dwóch fraz związanych z lekturą "Kamienie na szaniec" oraz motywem odwagi.

Czy oznacza to, że na Podlasiu były przecieki z egzaminu ósmoklasisty?

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY

Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki na Podlasiu? 

Już w miniony weekend w mediach społecznościowych, w szczególności na Twitterze, egzamin ósmoklasisty stał się frazą zajmującą pierwsze miejsce w ogólnopolskich trendach. Uczniowie, którzy już 25 maja podeszli do sprawdzianu z języka polskiego, zastanawiali się, czy do sieci wyciekły arkusze CKE z pytaniami, dzięki którym mogliby przygotować "gotowce". Taka sytuacja powtarza się zresztą rokrocznie, natomiast od dłuższego czasu większość zdających nie bez powodu nadziei na pomoc upatruje w północno-wschodniej Polsce - w województwie podlaskim, które ma szczególny talent do odgadywania tematów na maturze i innego rodzaju egzaminach. Czy w 2021 roku na Podlasiu były przecieki?

Sprawdź też: Egzamin ósmoklasisty 2021 - o której godzinie egzamin z języka polskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2021:  Co będzie na egzaminie 25 maja? [TEMAT ROZPRAWKI, LEKTURY]

Według jednego z internautów możliwym tematem na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego mogły być "Czy odwaga pomaga w byciu patriotą?". Temat rozprawki miał być związany z lekturą "Kamienie na szaniec". Autor popularnego wpisu sugerował się trendami wyszukań Google, załączając dwa zrzuty ekranu:

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski - co było? [TEMAT, ROZPRAWKA, ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE]

Wiadomo już, że wskazania na "Kamienie na szaniec" i motyw odwagi były niesłuszne. Na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego pojawił się "Pan Tadeusz". Jak piszą internauci, temat rozprawki dotyczył rozważań na temat tego, że czy w trudnej sytuacji człowiek może poznać samego siebie. Drugą pracą pisemną, na którą mogli się zdecydować ósmoklasiści, było opowiadanie.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy? [Data, godzina, termin]

Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku odbywa się w dniach 25, 26 i 27 maja, we wtorek, środę i czwartek. Uczniowie kolejno piszą egzaminy z:

  • języka polskiego - 25 maja,
  • matematyki - 26 maja,
  • języka obcego nowożytnego - 27 maja.

Arkusze CKE i odpowiedzi dostępne będą na naszej stronie po zakończeniu każdego z egzaminów. Bądźcie czujni!

Źródło: Egzamin ósmoklasisty 2021 - język polski. ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE. Podlasie wskazało TEMAT na egzaminie 25 maja