Gorzów: szczeniak

i

Autor: OTOZ Animals Inspektorat Gorzów Wielkopolski.

Mężczyzna znęcał się nad psem, teraz ma akt oskarżenia

2021-07-13 14:13

40-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego transmitował w internecie jak szarpał i rzucał o podłogę dwutygodniowym szczeniakiem. Prokurator postawił mu zarzuty z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Znęcał się nad szczeniakiem, może spędzić 3 lata w więzieniu​. Prokuratura rejonowa w Strzelcach Krajeńskich wysłała do sądu akt oskarżenia wobec 40-letniego mężczyzny, który transmitował w internecie jak znęca się nad psem. Sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich. Data rozprawy nie jest jeszcze wyznaczona, na wokandę trafi prawdopodobnie po wakacjach.

Przypomnijmy: w marcu mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego prowadził w internecie transmisję na żywo, podczas której rzucał dwutygodniowym szczeniakiem o podłogę, krzyczał na zwierzę i szarpał. Nagranie zbulwersowało widzów. Organizacja Ludzie Przeciw Myśliwym, walcząca o prawa zwierząt, ustaliła dane mężczyzny i przekazała organom ścigania. Szczeniaka i jeszcze jednego psa odebrał gorzowski OTOZ Animals. Prokuratura postawiła mu zarzuty z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt. 40-latkowi za znęcanie się nad psem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, kara finansowa do 100 tys. zł, a także zakaz posiadania zwierząt.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Mężczyzna znęcał się nad psem, teraz ma akt oskarżenia