Gorzów: 10 mln zł do zwrotu? Tego obawia się prezydent Wójcicki

2021-04-06 17:31 sg
Gorzów: katedra
Autor: SG Wieża katedry zgodnie z projektem ma być udostępniona dla turystów.

Czy brak pieniędzy dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej może oznaczać zwrot 10 mln zł dotacji? Dotacja miała być wkładem własnym miasta do programu "Dziedzictwo sakralne Dolnej Warty".

Czy Gorzów będzie musiał zwrócić ponad 10 mln zł? Chodzi o pieniądze jakie uzyskano z Unii Europejskiej na projekt "Dziedzictwo sakralne Dolnej Warty”. Zdaniem prezydenta Gorzowa taka może być konsekwencja decyzji radnych o nieprzyznaniu dotacji na prace w wieży katedralnej. W ramach projektu miasto zobowiązało się do stworzenia w kościele ekspozycji muzealnej. Obiekt miał być też udostępniony turystom. 900 tysięcy złotych dofinansowania miało pomóc zakończyć te prace.

Musimy się z tego zadania wywiązać, żeby nie oddać dotacji w kwocie 10 mln zł. Żebyśmy nie mieli za chwilę kłopotów z rozliczeniem pieniędzy w ramach programu "Dziedzictwo sakralne Dolnej Warty" - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Przystępując do projektu "Dziedzictwo sakralne Dolnej Warty" miasto zadeklarowało również wkład własny na poziomie 1 mln zł. Stanowić miała go dotacja dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Do tematu będziemy wracać.

Źródło: Gorzów: 10 mln zł do zwrotu? Tego obawia się prezydent Wójcicki
Nasi Partnerzy polecają