Pomidor zwyczajny

i

Autor: pixabay.com Pomidor zwyczajny

Gorzów: Będzie bardziej zielono. 3 kolejne mikroinicjatywy sąsiedzkie zaakceptowane

2021-06-15 17:00

Gorzowianie chcą sadzić pomidory w doniczkach, zbierać deszczówkę, odnowić zielony skwer przy kamienicy. Pomoże im w tym miasto, które zakupi odpowiednie rzeczy. Dzięki nowemu programowi powstało w Gorzowie 7 takich niewielkich, zielonych zakątków.

Warzywa w doniczkach i zbiorniki na deszczówkę - kolejne pomysły gorzowian na zielone mikroinicjatywy. Magistrat rozpatrzył cztery kolejne wnioski. Trzy otrzymały zielone światło i dofinansowanie. Przy ul. Dzieci Wrzesińskich mieszkańcy chcą zagospodarować swoje podwórko. Posadzone będą tam drzewa, krzewy i trawa. Przy ul. Dworcowej hodowane będą pomidory i papryka w donicach. Do tego zbierać będą deszczówkę. Przy Sikorskiego rewitalizowany będzie skwer. Wszystkie te inicjatywy zgłaszane były przez grupy sąsiedzkie.

Wymóg zebrania grupy sąsiedzkiej, która wspólnie to przeprowadzi, spowodował, że teraz w czasie po COVID pewne kontakty się odnawiają i to jest dodatkowy aspekt tego projektu, który bardzo cieszy - mówi Anna Bonus Mackiewicz.

W tym roku miasto przeznaczyło na zielone mikroinicjatywy sąsiedzkie 7 tysięcy złotych. W puli pozostało około 500 zł. Jeżeli ktoś ma pomysł, który zmieści się w tej kwocie możne skrzyknąć sąsiadów i złożyć wniosek do biura rewitalizacji. Wszelkie informacje i wzory dokumentów znaleźć można na stronie miasta.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Gorzów: Będzie bardziej zielono. 3 kolejne mikroinicjatywy sąsiedzkie zaakceptowane