Ósmoklasiści już po egzaminach

i

Autor: sg W wtorek ruszają egzaminy ósmoklasistów (fot. archiwum).

Gorzów: Co przyniesie wtorek? - zastanawiają się ósmoklasiści, których czekają egzaminy

2021-05-24 17:05

O godzinie 9 zacznie się test z języka polskiego. Środa dla matematyki i ostatni dzień to język obcy. Tak wyglądają najbliższe 3 dni dla ósmoklasistów. Uczniowie obawiają się, że nauczanie zdalne nie do końca ich przygotowało na to co ich czeka.

- Stres jest duży - przyznają ósmoklasistki z gorzowskiej "Jedynki". We wtorek (25.05) abiturienci szkół podstawowych rozpoczynają trzydniowe zmagania z testami. Ich wyniki są istotne przy rekrutacji do szkół średnich. Julia z Szkoły Podstawowej nr 1 najbardziej martwi się tym, że przez ostatnie trzy lata uczniowie mieli sporo problemów by normalnie... uczyć się w szkole.

Najpierw strajk, rok temu pandemia, teraz pandemia, to tak średnio wiadomo jak będzie wyglądało przygotowanie. Ja też próbnych nie pisałam, bo byłam akurat na kwarantannie, więc średnio wiem czego się spodziewać – mówi Julia.

Ostatnie godziny poświecę na przypomnienie sobie lektur szkolnych - dodaje ósmoklasistka Tatiana – Mam zamiar obejrzeć jeszcze „Kamienie na szaniec” i „Quo vadis” sobie treść lektury przypomnieć tak na szybko, bo przeczytać na pewno nie zdążę, streszczenia są mało dokładne, a film będzie trochę takim odstresowaniem i przygotowaniem jednocześnie.

We wtorek o godz. 9 rozpocznie się język polski, w środę - matematyka, a w czwartek język obcy. Egzaminy odbędą się w reżimie sanitarnym. Uczniowie rozproszeni będą w wielu gabinetach. Do czasu rozpoczęcia pisania młodzież będzie musiała mieć maseczki na twarzy. Trzymamy kciuki.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Gorzów: Co przyniesie wtorek? - zastanawiają się ósmoklasiści, których czekają egzaminy