Gorzów: AWF

i

Autor: sg

Gorzów: Czy temat fuzji AWFu i AJP jest aktualny?

2021-11-25 13:27

Na ten moment o połączeniu gorzowskiej filii AWFu z Akademią im. Jakuba z Paradyża nie ma mowy. Temat, który można nazwać gorzowską telenowelą akademicką, jest zawieszony do odwołania. Rozbieżności przy próbie porozumieniu się obu stron było zbyt wiele.

Według gorzowskiego oddziału akademii wychowania fizycznego- nie było m. in. gwarancji na brak zwolnień w ich administracji i kadrze akademickiej. Problem był również z budynkami, które są własnością macierzy w Poznaniu. "Nigdy nie mów nigdy" - uważa jednak Piotr Żurek, dziekan gorzowskiego wydziału:

Zimowe czy całoroczne? Jakie opony wybrać? [TEST ZIMÓWEK] | ESKA XD - Prosto z salonu #36

Nie wykluczam, że być może kiedyś ten pomysł powróci. Kiedyś to był typowo polityczny. w jakiś sposób władze każdego miasta chciałyby mieć swoją silną uczelnię. I nie ma w tym nic złego.

Przypomnijmy - wątek fuzji gorzowskich uczelni pojawił się, kiedy premierem był gorzowianin, Kazimierz Marcinkiewicz. W 2018 roku gorzowska filia AWFu miała sięuniezależnić od poznańskiej macierzy. Idea została jednak porzucona z powodu obaw o finanse naszego oddziału.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Źródło: Gorzów: Czy temat fuzji AWFu i AJP jest aktualny?