Gorzów: Cmentarz

i

Autor: kb Żwirowa wczoraj przeżywała oblężenie.

Gorzów: Dzisiaj szykujcie się na drogowe szaleństwo

2021-10-29 7:14

Wczorajsze zatory na gorzowskich drogach, to najpewniej był jedynie przedsmak tego, co będzie działo się dzisiaj. Początek długiego weekendu, ładna pogoda, więc i korki w drodze na cmentarze, dołóżmy do tego remonty i wygląda to źle.

Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Chrobrego - Wybickiego - Jagiełły. Ruch z Jagiełły do Wybickiego i w drugą stronę będzie przekierowany na pasy ze świeżo wylaną nawierzchnią. Drogowcy zajmą się teraz tymi, którymi jeździliśmy do tej pory. Chrobrego wciąż nie pojedziemy od Wybickiego do Mostu Staromiejskiego, poza pasem dojazdowym do Pocztowej. Nie skręcimy też w lewo z Jagiełły od Chrobrego w Dąbrowskiego. Będzie trzeba zawracać pod "białym kościółkiem".

Remontowany fragment Żwirowej pomiędzy Bazaltową a Zagłoby będzie udostępniony na całej szerokości na Wszystkich Świętych. To dobrze, bo już od wczoraj bardzo duży ruch na Żwirowej. Pogoda dopisuje, więc wielu ludzi stara się odwiedzić cmentarz jeszcze przed świętem.

Na Trasę Nadwarciańską drogowcy już weszli, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Niestety do tej pory wiązało się to z paraliżem dróg dojazdowych do Trasy rano i w trakcie popołudniowych godzin szczytu.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE

Pogoda na dzisiaj zapowiada się równie ładnie, co wczoraj. Może nieco chłodniej będzie, bo przez wysoką wilgotność od rana odczuwalna w okolicach 4, ale w ciągu dnia dobije do 14 stopni. Ciśnienie poniżej normy, więc od rana może się przydać kawa, żeby być skupionym na zatłoczonych dzisiaj drogach. Opady na szczęście dzisiaj Gorzowa nie dotyczą.

Quiz. Aktorzy, sportowcy, muzycy, gwiazdy. Oni zmarli w ciągu ostatniego roku. Pamiętasz ich?

Pytanie 1 z 18
Tomasza Knapika zapamiętamy dzięki jego:
Źródło: Gorzów: Dzisiaj szykujcie się na drogowe szaleństwo