Gorzów: elektryk

i

Autor: SG Najwięcej wolnych miejsc jest w szkołach branżowych.

Gorzów: Elektryk i I LO mają największe wzięcie. Ósmoklasiści mają 7 dni by wybrać szkołę

2021-06-14 16:54

Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych trwa do 21 czerwca. Około 70 proc. uczniów już zdecydowało o swojej przyszłości. Najwięcej osób wybiera ogólniaki.

Największym zainteresowaniem cieszą się "Puszkin" i "Elektryk". W Gorzowie ósmoklasistom pozostał tydzień, żeby wybrać szkołę. Niezdecydowanych pozostało pół tysiąca. Na 2285 przygotowanych miejsc zarejestrowano ponad 1700 elektronicznych wniosków. Największą popularnością, podobnie jak w latach minionych, cieszą się ogólniaki, a prym wiedzie I LO przed IV LO. W szkołach technicznych najwięcej chętnych zgłosiło się do Zespołu Szkół Elektrycznych, który uruchomił nowy profil technik programista. Najwięcej osób rejestrowało się na początku naboru. W pierwszych dniach zrobiło to ponad 500 osób.

Myślę, że to były osoby, które były zdecydowane, jeśli chodzi o wybór szkoły. Później była taka stagnacja. Być może uczniowie czekają na wyniki i wtedy będą się ustawiać do tego jaką szkołę jednak będą wybierać - mówi Beata Wachowiak z Wydziału Edukacji.

gorzów puszkin

i

Autor: Fragles I LO cieszy się wzięciem absolwentów klas ósmych.

I LO wybrało 276 uczniów, "Rondo"- 268, a Elektryk- 255. Nabór elektroniczny kończy się 21 czerwca. Dokumenty do szkół trzeba dostarczyć do 14 lipca. Lista przyjętych będzie znana 2 sierpnia.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Źródło: Gorzów: Elektryk i I LO mają największe wzięcie. Ósmoklasiści mają kilka dni by wybrać szkołę