gorzów fontanna Rynek 1

i

Autor: DW Fontanna w centrum Gorzowa już bez rusztowania.

Gorzów: Fontanny trysną na majówkę, ale... nie wszystkie

2022-04-26 15:31

Tak dzieje się tradycyjnie co roku w Gorzowie. Jednak tym razem będzie nieco inaczej, bo w dwóch miejscach wodotryski są remontowane. Uruchomione zostaną dopiero po zakończeniu prac.

Specjaliści mają sporo do wykonania jeśli chodzi o Stary Rynek i park Kopernika. W pierwszym przypadku na Fontannie Pauckscha praca wre. Przez ponad trzy tygodnie rzeźby okalały rusztowania, dzięki którym fachowcy mogli sprawnie działać. Teraz zajmą się dolną częścią. Całość ma być gotowa w czerwcu. Podobnie jak wodotrysk w parku Kopernika, który przechodzi metamorfozę.

Pozostałe siedem fontann jest przygotowywanych do sezonu.

gorzów fontanna Kwadrat 1

i

Autor: Fragles/ archiwum Ochłody zażyjemy na Kwadracie.

 - Wcześniej trzeba sprawdzić ich stan techniczny. Istotnym czynnikiem jest także pogoda. Miejmy nadzieję, że nie będzie przeszkodą w tym roku i gorzowskie fontanny, oprócz tych w remoncie, będą działały od maja do września - mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

W sumie w Gorzowie mamy dziewięć fontann, z czego cztery mają automatyczny system uzdatniania wody. Działać będą na Kwadracie, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy Urzędzie Stanu Cywilnego, w Parku Róż, w Parku Górczyńskim oraz na Placu Grunwaldzkim.

Bryska o nowej płycie, Fryderykach i występach na żywo

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można
Źródło: Gorzów: Fontanny trysną na majówkę, ale... nie wszystkie