Gorzów: Olimpijska

i

Autor: Archwium redakcji

Gorzów: Kolejny dzień bez słońca, uważajcie na nowe remonty

2021-11-17 7:28

W tym tygodniu bez zmian. Słońca ciągle brak, jest lekka mgła i to ma się nie zmienić do końca tygodnia. Może poza tym, że od jutrzejszego popołudnia dojdzie jeszcze deszcz. Uwaga kierowcy! Uważajcie na nowe remonty w naszym mieście.

Wystartował wczoraj remont na ulicy Olimpijskiej. Nawierzchnia ma zostać sfreezowana, a od czwartku (18.11) ruszą prace z układaniem asfaltu. Auta mogą korzystać z ulicy, ale ruch jest sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h. Potrafią się tworzyć zatory w tamtym miejscu.

Drogowcy wrócili na Kasprzaka. Rusza układanie warstwy ścieralnej na odcinku 456 metrów. Podczas prac wyłączona jest sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany jest wahadłowo przez pracowników wykonawcy. Obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Lepiej korzystać ze zjazdów Gorzów Zachód lub Gorzów Północ. Kierowcy wjeżdżający do Gorzowa powinni wybrać objazd przez Łagodzin.

Zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie z Ciołkowskiego. Tam pojawi się także nowy chodnik. Z Olimpijskiej często korzystają gorzowscy kierowcy, którzy chcą dojechać od osiedla Staszica. Remont wykona firma Maldrobud- za milion siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na prace będzie mieć dwa miesiące.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

W tym tygodniu pogoda bez zmian. Jest ciemno i mgliście na dworze. Nie ma zbyt wielkich szans na wyjście słońca dzisiaj. Na szczęście ma nie padać. Deszcz synoptycy przewidują dopiero na jutro. 5-6 stopni w Gorzowie będzie przez cały dzień, odczuwalna wyższa niż wczoraj w mieście. Ciśnienie delikatnie poniżej normy.

Kto jest ważniejszy w wojsku? Sprawdź, czy odróżniasz kaprala od sierżanta

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa najniższy stopień w wojskach lądowych?
Źródło: Gorzów: Kolejny dzień bez słońca, uważajcie na nowe remonty