Gorzów: 4 LO

i

Autor: SG Gorzowskie licea były najbardziej oblężone.

Gorzów: Które szkoły są oblegane, a w któych jeszcze są miejsca? Nabór zakończony

2021-06-22 15:39

Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych się zakończył. Nie wszyscy dostaną się tam, gdzie najbardziej chcieli. Oblegane są ogólniaki, a wśród nich „Rondo” i „Puszkin”. Do 14 lipca trzeba dostarczyć dokumenty do szkół. Do tego czasu można jeszcze zmienić decyzję i wybrać inną placówkę.

Więcej chętnych niż miejsc. Zakończył się nabór elektroniczny do gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści z Gorzowa i okolic złożyli blisko 2400 wniosków. Z pewnością nie wszyscy dostaną się do swoich wymarzonych szkół. W kilku przypadkach liczba wniosków zdecydowanie przekracza liczbę miejsc. Najbardziej okupowane jest IV LO, gdzie na jedno miejsce jest dwóch chętnych. Podobna sytuacja jest w I LO. Więcej wniosków niż miejsc jest także w II LO, "Elektryku" i "Ogrodniku". Na brak chętnych nie może narzekać także "Gastronomik" i "Odzieżówka". W pozostałych placówkach są jeszcze wolne miejsca. Po 25 czerwca młodzi ludzie mogą jeszcze zmienić swoje plany.

W momencie, kiedy trzeba będzie dostarczać dokumenty do szkół, jeżeli kandydaci zobaczą, że nie mają szans bo jest bardzo dużo chętnych i wyniki tych osób, o których wiedzą są bardzo wysokie, a ich niższe, to mają szansę jeszcze podjąć decyzję o zmianie wyboru szkoły - mówi Beata Wachowiak z wydziału edukacji.

Gorzów: szkoła elektryk

i

Autor: SG Gorzowski "Elektryk" cieszy się największym wzięciem wśród szkół technicznych

Po 25 wnioski będą mogli złożyć także ci, którzy jeszcze tego nie zrobili. Dokumenty do szkół trzeba dostarczyć do 14 lipca.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Źródło: Gorzów: Które szkoły są oblegane, a w których jeszcze są miejsca? Nabór zakończony