Gorzów: Czarnek

i

Autor: SG Minister Edukacji i Nauki odwiedził gorzowską AJP.

Gorzów: Minister Czarnek obiecał 20 mln zł dla AJP

2021-11-05 13:07

Pieniądze maja wesprzeć dwie planowane przez uczelnię inwestycje: centrum symulacji medycznej i remont dachu rektoratu. Gorzowska akademia może liczyć również na zwiększenie subwencji, co ma przyczynić się do jej rozwoju.

Stworzenie centrum symulacji medycznej i remont dachu w zabytkowym budynku rektoratu przy ul. Teatralnej z rządowym wsparciem. Podczas dzisiejszej (5.11) wizyty w gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża minister Edukacji i Nauki rozmawiał z władzami uczelni o planach rozwojowych. Spotkanie okazało się owocne. Minister zadeklarował wsparcie dla dwóch planowanych inwestycji. Łącznie na centrum symulacji medycznej i remont dachu akademia otrzyma 20 mln zł.

Stopniowo będziemy to finansować. Centrum symulacji medycznej w perspektywie najbliższych kilku miesięcy, a jeśli chodzi o inwestycję remontową, to wniosek jest już w ministerstwie. Do akademii trafią również środki z puli miliarda złotych, wygospodarowanych w ramach nadwyżki budżetowej - mówi Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki:

ajp gorzow

i

Autor: Fragles Rektorat AJP przy ul.Teatralnej w Gorzowie.

Minister zapowiedział także wzrost subwencji dla gorzowskiej akademii. Miałoby to nastąpić od nowego roku akademickiego. Trzeba będzie zmanić przepisy i algorytm, według którego obliczane jest finansowanie. Ta zmiana ma spowodować, że rozwijać się będą nie tylko duże ośrodki akademickie, ale także uczelnie takie jak AJP.

Czy rozpoznasz polskie miasto po starówce?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Jakie to miasto?
Źródło: Gorzów: Minister Czarnek obiecał 20 mln zł dla AJP