Gorzów: filharmonia

i

Autor: SG Filharmonia Gorzowska.

Gorzów: Muzyczny Nocny Szlak Kulturalny w filharmonii i muzeum

2021-06-11 15:04

W przypadku filharmonii to nic zaskakującego. Na Placu Sztuk zaprezentują się perkusiści, którzy poszukają rytmu ulicy. Natomiast w muzealnej willi rozbrzmiewać będzie muzyka włoska.

Muzeum i filharmonia zapraszają na muzyczne niespodzianki. Podczas tegorocznego Nocnego Szlaku Kulturalnego warto odwiedzić obie sąsiadujące ze sobą instytucje. Najpierw zapraszają muzealnicy do willi przy ul. Warszawskiej. W sali malarskiej o 19.30 odbędzie się koncert włoskiego kompozytora.

Francesco Bottigliero zjawi się w naszym zespole willowo-ogrodowym i zostaną wykonane podczas tego koncertu kompozycje jego autorstwa, m. in. wariacje na temat Chopina - mówi Katarzyna Chorążyczewska z muzeum lubuskiego.

Gorzów: muzeum

i

Autor: SG Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie.

Filharmonia zaprasza na wydarzenie Rytm ulicy. Mieszkańcom zaprezentuje się grupa perkusistów. I to trzykrotnie: o 21, 21:30 i 22. Występy odbędą się na Placu sztuk.

Czterech bardzo pomysłowych, bardzo wszechstronnych perkusistów, nieco szalonych, ponieważ będą pokazywać, że rytm drzemie nie tylko w instrumentach perkusyjnych, że instrumenty perkusyjne to nie tylko perkusja. To instrumentarium może być bardzo szerokie i bardzo nieoczywiste - mówi Urszula Śliwińska, rzecznik filharmonii.

Nocny Szlak Kulturalny odbędzie się w sobotę. Gorzowianie mają do wyboru 38 miejsc. Wydarzenia artystyczne odbywać się będą od godziny 15 do 4 nad ranem. Program NSK można znaleźć na stronie gorzowskiego MCK.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Gorzów: Muzyczny Nocny Szlak Kulturalny w filharmonii i muzeum