mieszka I gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Gorzów: Omijajcie utrudnienia, dzisiaj kumulacja

2022-03-25 7:26

Akurat na dzisiaj (25.03) przypada największa kumulacja utrudnień na gorzowskich drogach w ostatnim czasie. Drogowcy panują na Chrobrego, Roosevelta, prace również na Mościckiego. Rada mądra, choć nie zawsze wykonalna: starajcie się to wszystko omijać.

Nie można przejechać od Jagiełły do Wybickiego. Od poniedziałku (28.03) ruch na skrzyżowaniu zostanie przywrócony. Auta będą mogły się poruszać po świeżo wylanych pasach przy popularnej "Letniej".

Od piątku do niedzieli (25-27.03) kierowcy będą mogli za to przejechać Chrobrego od Jagiełły do tymczasowego ronda na Sikorskiego i w drugą stronę. W drugim przypadku będzie można skręcić tylko w prawo w Jagiełły.

Od ronda nie wjedziemy za to w Pocztową. To będzie możliwe jedynie od Wybickiego, jak miało to miejsce przed remontem. Według wyliczeń wykonawcy, już od 7 kwietnia na skrzyżowaniu możliwy będzie ruch w każdym kierunku po jednym pasie. Warto także zerknąć, jak przez najbliższe trzy dni będą się poruszać autobusy komunikacji miejskiej

Dzieje się także na skrzyżowaniu Roosevelta z Kazimierza Wielkiego i Chrobrego. Z Kazimierza Wielkiego nie wyjedziecie w Roosevelta, objazd jest przez Chodkiewicza, Wyszyńskiego i Andrzejewskiego.

Chodkiewicza jest teraz jednokierunkowa, więc jak dojechać do Kazimierza Wielkiego? Otóż z Roosevelta jadąc od Andrzejewskiego nie jest to problem. Ale jeżeli jedziecie od strony Słowiańskiej to lewoskrętu teraz nie będzie, więc albo musicie zawrócić na rondzie Wyszyńskiego, albo skręcić w Żwirową, następnie Błotną i przez Okrzei.

Od wczoraj (24.03) także większe utrudnienia na Mościckiego. Prace przy wodociągu miały zacząć się wczoraj, ze względów technicznych musiały być przeniesione. Nie dojedziemy tamtędy od Kosynierów Gdyńskich i Mickiewicza do Wyczółkowskiego.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Pogoda dzisiaj podobna do tej z ostatnich dni, może wczesny poranek był nieco chłodniejszy. Szybko temperatury się jednak rozkręcają, startuje o godzinie 8. z pięcioma kreskami powyżej zera, a maksymalnie w Gorzowie będzie dzisiaj nawet 16 stopni. O dziwo popołudniu na niebie może przybyć nieco chmur.

QUIZ. Test z matematyki na poziomie szkolnym. Po siódmym pytaniu złapiesz się za głowę!

Pytanie 1 z 10
Ile krawędzi ma sześcian?
Źródło: Gorzów: Omijajcie utrudnienia, dzisiaj kumulacja