gorzów stilon stadion

i

Autor: facabook.com/StilonGorzów

Gorzów: Piłkarki kluczowe dla miasta

2021-11-02 17:04

Kobiecy futbol stał się 12 kluczową dyscypliną w Gorzowie. Oznacza to, że grające w piłkę panie, będą mogły liczyć na miejskie dotacje dla sportu wyczynowego.

Piłka kobieca dyscypliną kluczową w Gorzowie. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji Rady Miasta. Tym samym panie grające w futbol dołączyły do grona dyscyplin, które mogą liczyć na miejskie dotacje na sport wyczynowy. Piłkarkom pomógł w tym awans do drugiej ligi.

II liga kobiet jest objęta w programie szkolenia PZPN-u centralnymi rozgrywkami, stąd awans dyscypliny do kluczowych dla miasta - mówi Piotr Guszpit, dyrektor wydziału sportu UM.

Polecany artykuł:

Piłkarskie derby dla Stilonu

O jakie pieniądze z miejskiej kasy będą mogły powalczyć futbolistki będzie wiadomo po uchwaleniu budżetu na przyszły rok. Piłka nożna kobiet jest 12 dyscypliną kluczową w Gorzowie. Na liście znajdują się: żużel, koszykówka kobiet, piłka nożna mężczyzn, piłka ręczna, piłka wodna, unihokej, wioślarstwo, kajakarstwo, lekkoatletyka, szachy i tenis stołowy.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Fani czasem nie mają umiaru. Dzień po porodzie kobieta ze szpitala poprosiła mnie o zdjęcie. Tak się wkurzyłam! Bez przesady, nie fajnie jest kogoś prosić o zdjęcie, w tak intymnej sytuacji. Kim jestem?
Źródło: Gorzów: Piłkarki kluczowe dla miasta