Gorzów: dary Ukraina

i

Autor: Jarosław Marciniak

Gorzów: Punkt zbiórki „zasypany” darami dla Ukrainy

2022-02-28 16:01

Mieszkańcy Gorzowa wspierają Ukrainę jak mogą. Punkty zbiórki darów są wręcz zasypywane ubraniami, żywnością, środkami higieny. Najbardziej potrzebne są leki i środki opatrunkowe.

Pomoc od gorzowian dla Ukrainy płynie szerokim strumieniem. Wystarczył​ jeden dzień, a 300 metrowe pomieszczenie zostało wypełnione darami. Organizatorzy zbiórki szacują, że do punktu przy Traugutta w Gorzowie trafiło 10 ton, głównie ubrań. Teraz 20 wolontariuszy z Polski, Ukrainy i Białorusi sortuje przyniesione rzeczy i przygotowują do magazynowania i wysyłki.

Skończy się wojna, odrodzą się organizacje pomocowe na Ukrainie, które będą wiedziały, gdzie potrzebne jest wsparcie. Nawiązujemy wtedy kontakt z np. 10 ośrodkami w danym województwie i wtedy idzie spokojnie pomoc od nas - mówi Jarosław Marciniak, organizator punktu przy Traugutta.

Gorzów: dary Ukraina

i

Autor: Jarosław Marciniak

Zgromadzone rzeczy trafią również do uchodźców, którzy przyjadą do Gorzowa. Punkt przy Traugutta działa od 10 do 20. Dary zbiera także m.in. Restauracja Viktoria i PCK przy Chrobrego, Inneko, LOWES przy ul. Przemysłowej. Najbardziej potrzebne są teraz leki, bandaże, żywność, baterie, karimaty.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Źródło: Gorzów: Punkt zbiórki „zasypany” darami dla Ukrainy