Animowana aborcja w centrum Gorzowa

i

Autor: mz Animowana aborcja w centrum Gorzowa

Gorzów: Radni chcą, żeby parlament zajął się antyaborcyjnymi furgonetkami i bilbordami

2021-05-28 15:58

Radni przyjęli stanowisko w tej sprawie. Oczekują, że lubuscy parlamentarzyści doprowadzą do zmian w prawie, które pozwolą samorządom wydawać zakazy propagowania drastycznych treści antyaborcyjnych.

Gorzowscy radni przyjęli stanowisko w sprawie drastycznych treści antyaborcyjnych i zwrócili się do lubuskich parlamentarzystów o zmiany w polskim prawie. Chodzi o zakaz rozprzestrzeniania drastycznych obrazów związanych z aborcją. Obecne przepisy nie pozwalają samorządom na wprowadzanie takich zakazów. Radny Sebastian Pieńkowski zarzucił autorom stanowiska łamanie wolności słowa.

Jeśli popełnimy pierwszy raz coś takiego, że damy się wykorzystać części radnym do ich walki z wolnością słowa, boję się, że za chwilę będziemy mieli kolejne stanowisko, które będzie wpływało na ograniczenie wolności wypowiedzi – mówi Pieńkowski.

Gorzów: szpital

i

Autor: Przemek Mazurek

Radni Koalicji Obywatelskiej przekonują, że chodzi przede wszystkim o dobro dzieci.

To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. To jest ważne tak naprawdę z punktu widzenia zdrowia psychicznego, np. dzieci, które są narażone na oglądanie tego typu treści eksponowanych w rożnych częściach naszego miasta - mówi Radosław Wróblewski.

Za przyjęciem stanowiska zagłosowało 19 gorzowskich radnych, przeciw było troje z klubu PiS.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Gorzów: Radni chcą, żeby parlament zajął się antyaborcyjnymi furgonetkami i bilbordami