Gorzów: SP7

i

Autor: SG Szkoła Podstawowoa nr 7 w Gorzowie.

Gorzów: Radni dali zielone światło dla likwidacji SP 7

2022-02-23 17:13

Na dzisiejszej (23.02) sesji radni przychylili się do propozycji prezydenta, który chce stopniowo wygasić SP nr 7, z ul. Estkowskiego. Miasto tłumaczy to głównie względami demograficznymi. Urzędnicy zapewniają, że nie będzie potrzeby przenoszenia dzieci do innych szkół, uczniowie którzy zaczęli edukację w „Siódemce”, będą mogli ją tam zakończyć.

Większość gorzowskich radnych za wygaszeniem Szkoły Podstawowej nr 7. ​Za przyjęciem uchwały zagłosowało 18 rajców, 3 było przeciw, kolejnych 3 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Urzędnicy magistratu zapewnili, że uczniowie którzy rozpoczęli naukę w "Siódemce" będą mogli ją tam zakończyć. Szkoła będzie stopniowo wygaszana, ostatni rocznik opuści jej mury w czerwcu 2029 roku.

Gorzów: radni

i

Autor: SG Radni zgodzili się na likwidację SP nr 7. (fot. archiwum).

Zapewniono również pracujących tam nauczycieli, że nie stracą pracy. Przyjęty przez radnych dokument jest uchwałą intencyjną. Magistrat musi teraz przygotować uchwałę ostateczną, która będzie podstawą do likwidacji podstawówki z Estkowskiego.

Przypomnijmy: urzędnicy magistratu tłumaczą likwidację SP 7 względami demograficznymi i spadkiem liczby dzieci rodzących się w Gorzowie. Zgodnie z planem w szkole nie będzie prowadzony nabór do klas pierwszych na nowy rok szkolny.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Źródło: Gorzów: Radni dali zielone światło dla likwidacji SP 7