Gorzów: Ruszyły konsultacje na temat miejskiej zieleni

2021-09-30 17:42 sg
Gorzów: skwer wolności
Autor: SG Gorzowscy urzednicy zachęcają do rozmowy o miejskiej zieleni.

Urzędnicy gorzowskiego magistratu czekają na opinie mieszkańców na tematy, jak dbać o tereny zielone w mieście, jakie działania proekologiczne są oczekiwane. Swoje pomysły będzie można przedstawić podczas warsztatów, które odbędą się 19 i 21 października.

Porozmawiajmy o miejskiej zieleni - zachęcają gorzowscy urzędnicy. Rozpoczęły się konsultacje na temat tego, jak miasto powinno zajmować się terenami zielonymi i dbać o środowisko. Urzędnicy liczą na głosy mieszkańców. Można to zrobić wysyłając specjalny formularz. Znajdziecie go na stronie miasta w zakładce dialog społeczny. Tam też jest formularz zgłoszeniowy, jeżeli chcielibyście wziąć udział w warsztatach. Dyskutować na nich będzie można o sprawach ogólnych i bardzo konkretnych.

Poświęcimy uwagę tematyce związanej z koszeniem. Temat wydawałoby się dość błahy, natomiast wzbudza kontrowersje to, jak często kosimy. Czy zostawiamy trawę wysoką czy niską. Będziemy też rozmawiać o pielęgnacji drzew, to też temat, który wzbudza kontrowersje - mówi Agnieszka Kuźba, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej.

Gorzów: magistrat
Autor: SG

Warsztaty zaplanowano na 19 i 21 października. Odbywać się będą w sali sesyjnej od godziny 17. Zgłaszać się można do 12 października. Na opinie mieszkańców urzędnicy czekają do 24 października​.

Quiz. Czy dobrze znasz wiersze Brzechwy i Tuwima?

Pytanie 1 z 10
Dokończ zdanie: "Pan Pomidror wlazł na tyczkę i..."
Źródło: Gorzów: Ruszyły konsultacje na temat miejskiej zieleni
Nasi Partnerzy polecają