gorzów poranek

i

Autor: kb

Gorzów: Ślisko miejscami na drogach, pamiętajcie o zmianach w MZK

2022-02-01 8:05

Sam poranek na gorzowskich drogach spokojny. Główne jezdnie w mieście i okolicach są posypane, ale miejscami może być ślisko po nocnych delikatnych opadach śniegu i przymrozku.

Sporo zmian wczoraj i dzisiaj zaszło w gorzowskim MZK. Mam na myśli zawieszenie na czas nieokreślony kursów oznaczonych literką S, czyli tych zarezerwowanych dla uczniów w dniach nauki szkolnej. Co oznacza że chociażby zastępczy T2 nie będzie o 7:15 wyjeżdżał z pętli Piaski.

Wolę wspomnieć, może niektórzy akurat korzystają z tego połączenia. Zawieszona została także linia 128 i pojedyncze kursy 102, 124 i 123. Więcej info na stronie przewoźnika i profilu facebookowym.

Od dzisiaj spore cięcia, bo spore i podwyżki cen za wszystko, a MZK nie chciał kosztów przerzucać na pasażerów. Co się zmienia? Poza rozkładem jazdy, wyłączony będzie tzw. ciepły guzik. O tym jak teraz będą jeździć autobusy i tramwaje więcej w artykule:

Wciąż sporo remontów drogowych w Gorzowie czeka na ukończenie. Utrudnienia chociażby na Sikorskiego, Mieszka I, Długosza, czy Żwirowej i Owocowej i przy przedłużeniu Spichrzowej. Jeśli jednak na to by spojrzeć pozytywnie, to wszystkie te inwestycje mają zakończyć się jeszcze do połowy 2022 roku.

Miasto planuje już jednak kolejne. Co na ten rok przewiduje budżet? Chociażby remont i przebudowę ulicy Kosynierów Gdyńskich. Od ronda Kosynierów aż do skrzyżowania ze Słowiańską. Poza tym wyremontowany ma być będący w fatalnym stanie fragment Spichrzowej od Mostu Staromiejskiego do Hejmanowskiego. No i to:

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

Przez praktycznie cały dzień w Gorzowie pogoda identyczna. Czyli na zmianę opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Do wyboru, do koloru. Zleci ciśnienie. O poranku 1010 hektopaskali, na wieczór już 995.

2-3 stopnie w Gorzowie w ciągu dnia, ale odczuwalnej będzie kilka kresek mniej. W nocy może też trochę solidniej powiać, ale z drugiem strony będzie cieplej, bo już w okolicach 5 kresek powyżej zera.

Quiz. Niezbędny składnik - bez czego nie przygotujesz szarlotki, a co jest potrzebne do budyniu i keczupu?

Pytanie 1 z 23
Charakterystyczny smak i aromat pierników uzyskamy dodając:
Źródło: Gorzów: Ślisko miejscami na drogach, pamiętajcie o zmianach w MZK