gorzów słoneczna kary

i

Autor: TogaHA/archiwum redakcji Prace jeszcze się toczą na ul.Słonecznej.

Gorzów: Słoneczna z poślizgiem, będzie kara. Kilkadziesiąt tysięcy złotych!

2022-02-11 15:26

Miał być koniec listopada ubiegłego roku, a potem koniec grudnia. Za chwilę połowa lutego a remont nadal się toczy. Mieszkańcy się denerwują i martwią kiedy będą mieli przejezdną drogę. Jak się okazuje niedługo. Kiedy?

Gorzowski magistrat na wykonawcę przebudowy ul.Słonecznej nałoży karę finansową za zwłokę. Do tej pory firma z Myśliborza nie przedstawiła urzędnikom nowego terminu zakończenia prac. Więc od stycznia naliczane jest 1000 złotych za dzień. Uzbiera się pokaźna kwota.

- Prac na ul. Słonecznej pozostało niewiele, to wylanie asfaltu i zrobienie wyniesionych przejść dla pieszych, które poprawią bezpieczeństwo. Jednak roboty odbywają się po terminie, a to będzie elementem rozliczenia się z wykonawcą, po tym jak zgłosi termin zakończenia inwestycji - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Remont, według wydziału inwestycji, powinien zakończyć się do końca lutego. Wtedy ruszą odbiory i sprawdzanie jakości wykonania.

Przypomnijmy- przebudowa ul. Słonecznej rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Ponad 700 metrów od cerkwi do Olimpijskiej zyska nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, kanalizację deszczową. Koszt prac to ponad 6 milionów złotych.

Ekspert o szansach polskich skoczków na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!

Pytanie 1 z 10
Kartony po mleku i napojach wyrzucisz do...
QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!
Źródło: Gorzów: Słoneczna z poślizgiem, będzie kara. Kilkadziesiąt tysięcy złotych!