poprzewracane barierki gorzów

i

Autor: AW/Stoją ! Gorzów

Gorzów: Spokojny poranek na drogach, spokojna też pogoda

2022-02-22 7:50

Szykuje się kilka zmian na gorzowskich drogach, ale tu mówimy o przyszłości. Miasto będzie też katalogować drzewa przed rozpoczęciem wielkiej inwestycji, jaką będzie północna obwodnica Gorzowa.

Przejezdna już jest ulica Mieszka I, od Mickiewicza do Borowskiego. Prace na gorzowskim śródmieściu nabierają powoli rumieńców. Oczywiście na końcowe efekty jeszcze trzeba trochę poczekać, zwłaszcza na Chrobrego.

Budowa północnej obwodnicy Gorzowa zacznie się z kolei od liczenia drzew.​ Biuro projektowe z Gorzowa stworzy spis drzewostanu na terenie pierwszego etapu inwestycji. Chodzi o odcinek od ronda Barlineckiego przy ul. Wyszyńskiego do nowego ronda na wysokości ul. Kazimierza Wielkiego o długości 600 metrów i szerokości 60 metrów.

Orkan Eunice zdewastował cmentarze

W ubiegłym tygodniu ruszyły od dawna zapowiadane prace na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji mają kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki jeżdżą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, aktualnie nie sprzyjają warunki warunki pogodowe.

Pogoda w końcu trochę się uspokoiła. Wiatr już tak nie daje w kość gorzowianom, może za to wrócić jutro. Na termometrach przez cały dzień w okolicach 4-5 stopni. Słońce momentami się przebija, chociaż ogólnie większość dnia będzie pochmurna. Deszcz może w Gorzowie padać około 13-14 godziny.

QUIZ. Władca pierścieni. Spróbuj zdobyć chociaż 7 punktów

Pytanie 1 z 10
Hobbici z którymi Frodo wyruszył na wyprawę, to: Sam, Pippin i...
Źródło: Gorzów: Spokojny poranek, miasto szykuje się do liczenia drzew