Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Gorzów: W środę radni zdecydują czy prezydent będzie miał absolutorium, czy nie

2021-05-25 15:03

Gdyby radni w środę nie udzielili absolutorium mogłoby dojść do referendum w sprawie odwołania prezydenta. W taki scenariusz trudno uwierzyć, ale zmiana przepisów spowodowała, że od dwóch lat sesje absolutoryjne mają dużo większe znaczenie. Prócz tego ciekawa możne być dyskusja na temat stanu miasta. Sesja już w środę, początek o godz. 14.

Absolutorium dla prezydenta, dyskusja o stanie miasta czy kolejne zmiany w szkolnictwie. To tylko część spraw jakimi w środę (26.05) zajmą się radni. Sesja szczególnie ważna jest dla prezydenta. Radni ocenią wykonanie budżetu za 2020 rok i albo udzielą absolutorium, albo nie. Jeżeli rada byłaby na nie, to wtedy może odbyć się referendum w sprawie odwołania prezydenta. Co prawda Regionalna Izba Obrachunkowa dobrze oceniła wykonanie budżetu, ale ostateczny głos należy do rady.

Podlegam ocenia radnych i radni zawsze pytają, zawsze sprawdzają prezydenta. Mam nadzieje, że radni obiektywnie podejdą do tej oceny - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów: Wójcicki

i

Autor: SG Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

W środę odbędzie się także dyskusja na temat raportu o stanie miasta, w której mogą wziąć udział mieszkańcy. Radni głosować będą również za zmianami w siatce szkół, które wynikają z tworzenia CEZiBu. Będzie też o radzie seniorów, zmianie lokalizacji Młodzieżowego Domu Kultury, czy nadaniu honorowego obywatelstwa miasta. Sesja online, jej przebieg można śledzić w internecie. Link do transmisji pojawi się na stronie miasta. Początek obrad o godzinie 14.

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?
Źródło: Gorzów: W środę radni zdecydują czy prezydent będzie miał absolutorium, czy nie