Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Warsztaty od ul. Teatralnej są już na ukończeniu.

Gorzów: Warsztaty CEZiB ruszą pod koniec roku, jak dobrze pójdzie

2021-06-10 15:47

Na marcowej sesji, kiedy powoływano do życia CEZiB, urzędnicy gorzowskiego magistratu zapewniali, że powstające tam warsztaty ruszą we wrześniu. Teraz wiadomo, że ten termin nie jest do utrzymania. Pracownie mają być gotowe do końca roku, ale też nie ma pewności, że wszystkie. Największe opóźnienia dotyczą tzw. skrzydła samochodowego.

Warsztaty CEZiB-u z opóźnieniem. Urzędnicy zapowiadali, że gorzowscy uczniowie zaczną z nich korzystać we wrześniu, później mówiło się o październiku​. Jednak ruszą prawdopodobnie pod koniec roku i w dodatku nie wszystkie. Najbardziej zaawansowane w remoncie jest skrzydło mechaniczne, czyli to przy przystanku kolejowym od ul. Teatralnej. W salach trwają prace wykończeniowe, wkrótce będzie można montować tam wyposażenie. Są jeszcze dwa skrzydła: budowlane i samochodowe i z tym ostatnim jest największy problem.

W tym wyposażeniu mamy podnośniki do samochodów, które zamontowane są w posadzce. Żeby wykonawca mógł wykonać posadzkę pod te podnośniki musimy wiedzieć dokładnie jakie to podnośniki, jakie będą miały wymiary, a tego dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu - mówi Magdalena Łabuza z gorzowskiego magistratu.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG

Oferty na wyposażenie firmy mogą składać do 8 lipca. Urzędnicy tłumaczą, że nie mogli wcześniej ogłosić postępowania, ponieważ przez pandemię wykonanie dokumentacji przetargowej trwało dłużej. Budowa CEZiB-u rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku, jej koszt to 104 mln zł.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG CEZiB (fot. archiwum).
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Źródło: Gorzów: Warsztaty CEZiB ruszą pod koniec roku, jak dobrze pójdzie