gorzów budżet obyatel 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Budżet Obywatelski 2022.

Gorzów: Weź sprawy w swoje ręce i zgłoś pomysł do Budżetu Obywatelskiego [AUDIO]

2021-03-11 11:17

W Gorzowie ruszył nabór wniosków do 10 edycji na 2022 rok. Jubileuszowa pula jest największa z dotychczasowych. Od 2013 roku na inicjatywy mieszkańców wydano prawie 44 miliony złotych. Gorzowianie zgłosili 1576 pomysłów.

Nowe rozdanie, to pewne zmiany. Warto się pośpieszyć, bo jeżeli zgłoszonych zostanie kilka propozycji do jednej inwestycji, to pierwsza zostanie wzięta pod uwagę. Natomiast jeżeli jeden wniosek ma kilku autorów, trzeba wybrać szefa.

O szczegółach BO 2022 mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa:

Wnioski można składać przez cztery tygodnie, do 8 kwietnia. Pod pomysłem trzeba zebrać 20 podpisów. Istotne jest to, że pomysły można łączyć jak np. ktoś chce zrobić chodnik, a obok inny mieszkaniec wybudować plac zabaw. Inwestycje musi być ogólnodostępna.

gorzów budżet obywatel 2

i

Autor: materiały UM Gorzów To 10 edycja budżetu obywatelskiego.

Formularze można składać na kilka sposób- tradycyjnie w kancelarii urzędu przy Sikorskiego oraz przez dwie strony internetowe- miejską oraz gorzow.konsultacjejst.pl Tegoroczna pula budżetu to 7,5 mln zł, a na każdy rejon przypada 470 tysięcy złotych. Kategoria oświatowa to 1 milion 300 tysięcy, a ogólnomiejska- 600 tysięcy złotych.

Minister Dworczyk o szczepieniach
Źródło: Gorzów: Weź sprawy w swoje ręce i zgłoś pomysł do Budżetu Obywatelskiego [AUDIO]