Gorzów: Wystarczy wrzucić książkę do skrzynki i już. Przy bibliotece stanął wrzutomat

2021-04-30 14:57 sg
Gorzów: biblioteka
Autor: SG Wrzutomat.

To rozwiązanie pozwala zwrócić wypożyczone książki, płyty czy kasety, wtedy kiedy biblioteka jest zamknięta lub kiedy się spieszymy. Wrzutomat, to czarna skrzynka, która stanęła przy wejściu do książnicy.

Nie musisz wchodzić do biblioteki, żeby oddać książkę. Przy wejściu do budynku głównego książnicy w Gorzowie stanęła wrzutnia. To niewielka, niepozorna czarna skrzynka. Pozwala zwrócić wypożyczone książki, płyty czy kasety, wtedy kiedy biblioteka jest zamknięta lub kiedy się spieszymy. Wystarczy włożyć książkę do wrzutni i sprawa załatwiona. Urządzenie jest zabezpieczone, żeby nie wkładać do niego innych rzeczy niż materiały z biblioteki.

Zobaczymy jak to teraz będzie funkcjonowało, jak przyjmą to czytelnicy. Rozważaliśmy cały czas taką możliwość. My uznaliśmy, że mamy godziny otwarcia budynku głównego do godz. 19, w soboty do godz. 15, więc te godziny są w miarę dogodne. Ale jednak pandemia pokazała, że warto taka skrzynkę mieć - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor wojewódzkiej książnicy w Gorzowie.

Gorzów: biblioteka
Autor: SG

Pojemność wrzutomatu wynosi 150 kilogramów. Pracownicy książnicy codziennie będą go opróżniać. Urządzenie kosztowało 25 tysięcy złotych.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Źródło: Gorzów: Wystarczy wrzucić książkę do skrzynki i już. Przy bibliotece stanął wrzutomat
Nasi Partnerzy polecają