Gorzów: Zobaczysz, a nawet usłyszysz, o której odjeżdża autobus

2021-08-23 16:48 sg
Gorzów: MZK
Autor: SG Elektroniczna tablica testowana jest przy przystanku przy hotelu "Mieszko".

Trwa test pierwszych elektronicznych tablic, które zamontowano przy przystankach MZK. To część systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Całość powinna być gotowa późną jesienią.

Elektroniczne tablice pokazują już godziny odjazdów autobusów i tramwajów w Gorzowie. Na razie tylko na dwóch przystankach: przy Hotelu Mieszko i przy Szpitalu przy ul. Walczaka. To pierwsze testy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej jaki realizowany jest w Gorzowie przy przystankach MZK.

Uruchamianie tablic informacyjnych na przystankach trwa stopniowo, decyduje o tym wykonawca całej tej inwestycji. On też zestraja te tablice z całym systemem informatycznym, który będzie obsługiwał ten system - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: MZK
Autor: SG Przyciśnięcie przypisku wywoła komunikat głosowy.

Ledowe tablice wyświetlają aktualny czas, nazwę przystanku, numer linii i kierunek jazdy pojazdu wraz z czasem odjazdu z przystanku. Po wciśnięciu guzika, który znajduje się na słupie z tablicą usłyszycie komunikat głosowy. W całym mieście przy przystankach zamontowane są 34 takie urządzenia. Cały system dynamicznej informacji pasażerskiej powinien działać późną jesienią.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Źródło: Gorzów: Zobaczysz, a nawet usłyszysz, o której odjeżdża autobus
Nasi Partnerzy polecają