gorzów rekordowo zarażeń

i

Autor: medicover.pl zdjęcie ilustracyjne

Lubuskie/Gorzów: Rekordowa liczba zakażeń, przedszkolaki w izolacjach

2022-02-10 16:00

Rząd zapowiedział koniec pandemii, a chorych nie ubywa, a wręcz przeciwnie. Mimo tego luzowane są obostrzenia między innymi skrócono naukę zdalną w klasach 5-8 podstawówek i w szkołach średnich.

W czwartek (10.02) dane za dobę w regionie to 1512 nowych przypadków. Najwięcej przybyło ich w Zielonej Górze- 196, w Gorzowie- 183 oraz w powiecie gorzowskim- 145.

Zwiększa się także liczba pacjentów z koronawirusem w gorzowskim szpitalu. Aktualnie jest ich 92, w tym pięciu na zakaźnym OIOM-ie, dziewięciu na oddziałach dziecięcych, a także trzy kobiety na położnictwie. W Lubuskiem zajętych jest ponad 400 łóżek covidowych na 940 dostępnych.

gorzów szpital więcej

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Chorych nie ubywa, a wręcz przeciwnie.

Kwarantanny w gorzowskich szkołach i przedszkolach. Jak podaje magistrat-  w izolacji najwięcej jest gorzowskich przedszkolaków- 23 grupy. Najwięcej, bo po cztery oddziały w trzech placówkach nr: 29, 12, 6. Z kolei w gorzowskich szkołach odizolowanych jest 15 klas, najwięcej- cztery w podstawówce nr 2.

Przypomnijmy- rząd znosi obostrzenia związane z covid. Od piątku (11.02) nie będzie już kwarantannych z kontaktu. Jeżeli zachorujemy od wtorku (15.02) obejmie nas krótsza 7-dniowa izolacja. Uczniowie z nauki zdalnej do szkół wrócą szybciej, bo 21 lutego. 

Poradnik zdrowie: testy w aptekach.

Quiz. My podajemy artystę, Ty podajesz gatunek muzyczny! Tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
Bob Marley to ikona muzyki:
Źródło: Lubuskie/Gorzów: Rekordowa liczba zakażeń, przedszkolaki w izolacjach