Lubuskie: Wysadzili kilka bankomatów i ukradli 1,5 miliona złotych. Są w rękach policji!

2021-04-13 13:28 kły
gorzów policja bankomaty
Autor: materiały Lubuska Policja Pieniądze zabezpieczone podczas przeszukań mieszkań.

Czterech recydywistów ujętych przez policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia. Historia przestępców rodem z filmu kryminalnego. Mężczyźni poznali się w różnych zakładach karnych. Po wyjściu z więzienia rozpoczęli wspólną działalność.

Na trop grupy przestępczej wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego w Poznaniu. Zebrali materiał dowodowy i zaplanowali akcja zatrzymania. W czwartek (8.04) wkroczyli do mieszkań na terenie województwa lubuskiego. Ujęli podejrzanych o co najmniej sześć włamań do bankomatów m.in w Wielkopolsce, na Pomorzu czy na Śląsku.

Podczas akcji znaleziono 100 tysięcy euro, zabezpieczono samochód i narzędzia służące do włamań. Złodzieje urządzenia wysadzali używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1,5 miliona złotych w gotówce.

Mariusz G., Marek S., Sławomir B. oraz Krzysztof R. są recydywistami. Usłyszeli zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Zostali tymczasowo aresztowani. Działania przeprowadzono przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Gorzowa, Wrocławia i Szczecina.

Wysadzali bankomaty w pięciu województwach
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Lubuskie: Wysadzili kilka bankomatów i ukradli 1,5 miliona złotych. Są w rękach policji!
Nasi Partnerzy polecają