Santok: W czerwcu nocne zwiedzanie grodziska i muzeum. Będzie prom, pochodnie i muzyka

2021-04-15 16:03 sg
santok
Autor: Staszek Pietkiewicz/wikipedia.org Santok.

W ten sposób gmina chce wypełnić pustkę po Dniach Grodu Santok, które podobnie jak rok temu nie odbędą się przez pandemię. Zamiast tego zaplanowano kilkadziesiąt kameralnych imprez dla miłośników historii. Pierwsze spotkanie zaplanowano na początek czerwca.

Nocne zwiedzanie grodziska, zamiast bitwy o Santok. W tym roku nie odbędą się Dni Grodu Santok. Powodem jest pandemia koronaworusa. W zamian gmina proponuje nocne zwiedzanie muzeum i grodziska. W sezonie ma się odbyć kilkanaście takich spotkań. Premierowe zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. I chociaż nie będzie pokazów średniowiecznych walk, inscenizacji bitwy, kramów z rękodziełem, ma być całkiem klimatycznie.

To będzie związane z przeprawą promem przez rzekę. Zwiedzanie grodziska przy pochodniach z przewodnikiem, potem będzie możliwość zwiedzania muzeum. Może jakieś ognisko przy tym. Po drugiej stronie rzeki jest wieża widokowa i stamtąd będzie się rozlegała muzyka klimatycznie dostosowana do tego zwiedzania - mówi Paweł Pisarek wójt Santoka.

Santok
Autor: TogaHa Muzeum w Santoku.

Zwiedzanie ma się odbywać w niewielkich grupach. O terminach informować będzie na swojej stronie gmina i Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku. Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdzajcie te strony i media społecznościowe gminy i centrum kultury. Szczegółowe informacje wkrótce powinny się tam pojawić.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Santok: W czerwcu nocne zwiedzanie grodziska i muzeum. Będzie prom, pochodnie i muzyka
Nasi Partnerzy polecają