Stopień alarmowy ALFA-CRP

i

Autor: Materiały prasowe

W LUW całodobowe dyżury informatyków. Obowiązuje alarm Charlie-CRP

2022-02-28 13:31

Zagrożenie atakami hakerskimi wciąż duże. Lubuski Urząd Wojewódzki apeluje: nie klikajmy w podejrzane linki. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia w sieci powinniśmy zgłaszać policji pod numerem 112.

Do 4 marca obowiązywać będzie alarm Charlie CRP wprowadzony na terenie całego kraju przez premiera. To oznacza również więcej obowiązków dla urzędów. Mówi Waldemar Gredka odpowiadający za Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w LUW:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

Chociażby całodobowe dyżury informatyczne, zabezpieczamy dodatkowo nasze serwery. Sprawdzamy każdy najmniejszy mail, który budzi nasze podejrzenia, bo może być to początek ataku hakerskiego.

Alarm Charlie CRP jest wprowadzany w przypadku zagrożenia atakiem hakerskim o charakterze terrorystycznym. Taki miał miejsce chociażby dwa tygodnie temu (14.02).

Zainfekowany został system Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, odpowiedzialni za to zażądali 390 tysięcy dolarów okupu. Na szczęście informatycy pogotowia z zagrożeniem sobie poradzili, żaden dyżur nie został też odwołany.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. 1 osoba na 40 zdobywa w nim maksa. Czy to ty?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Władimir Putin po raz pierwszy wygrał wybory prezydenckie w Rosji?
Źródło: W LUW całodobowe dyżury informatyków. Obowiązuje alarm Charlie-CRP