gorzów covid szczep

i

Autor: WiR_PiXs/pixabay.com Szczepionką w koronawirusa.

Zarażonych koronawirusem i zgonów w Lubuskiem coraz więcej!

2021-11-18 15:22

Czwarta fala wzbija się coraz wyżej, nie tylko jeśli chodzi o dane krajowe. Także w naszym regionie liczby niepokoją - w ciągu doby podwoiły się. Wojewoda martwi się, także tym, że szczepienia stanęły w miejscu.

W czwartek (18.11) mamy rekordowe 628 nowych przypadków, a aż 12 osób zmarło. W środę (17.11) dane były o połowę mniejsze- 363 zakażonych. W gorzowskim szpitalu przebywa aktualnie 111 pacjentów z dodatnim wynikiem, w tym 10 na OIOm-ie. Większość to osoby niezaszczepione. W regionie szczepionki przyjęło prawie 55 procent mieszkańców.

- Niepokojący sygnał usłyszałem od jednego z dyrektorów lubuskiego szpitala, że niezaszczepiona kadra medyczna jest powodem tego, że cytuje " są wysadzane niektóre oddziały szpitalne", bo niezaszczepiona pielęgniarka przyszła do pracy z covidem i zaraziła innych. To jest dla mnie niezrozumiałe - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Wojewoda zachęca do szczepień przeciwko Covid-19. Wkrótce ma się odbyć akcja promocyjna z lubuskimi samorządami. W regionie działa 256 punktów- są to poradnie, przychodnie, szpitale czy apteki.

Remont krakowskich tramwajów

QUIZ. Słynne cytaty - kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto powiedział : „Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia lub zginąć razem jak szaleńcy.”?
Źródło: Zarażonych koronawirusem i zgonów w Lubuskiem coraz więcej!