Akcja ratunkowa na Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Strażacy i nurkowie poszukiwali w jeziorze dwóch osób

i

Autor: DG998

Akcja ratunkowa na Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Strażacy i nurkowie poszukiwali w jeziorze dwóch osób

2021-06-28 7:41

Chwile grozy na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Służby ratunkowe dostały zgłoszenie w niedzielę, 27 czerwca wieczorem o dwóch osobach, które mogły znajdować się w zbiorniku wodnym. Na brzegu znaleziono koc, ubrania oraz dokumenty. Natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa.

W niedzielę, 27 czerwca wieczorem w okolicach jeziora Pogoria III strażacy oraz nurkowie rozpoczęli poszukiwania dwóch osób, których rzeczy znaleziono na brzegu w okolicy najgłębszego miejsca na zbiorniku. W sumie do akcji ratunkowej włączyło się 10 ratowników wodnych i 4 ratowników medycznych z WOPR Dąbrowa Górnicza przeszukiwało cały obszar wodny, którego dotyczyło zgłoszenie.

Akcja rozpoczęła się po tym jak strażnicy miejscy zauważyli nad jeziorem parę - mężczyznę oraz kobietę. Wypoczywali nad jeziorem, jednak w pewnym momencie oddalili się i długo nie wracali, pozostawiając bez opieki swoje rzeczy osobiste.

Nurkowie przeszukiwali jezioro za pomocą specjalistycznego sprzętu, a konkretnie specjalnego sonaru, dzięki któremu mogli przeszukać jezioro w jego najgłębszym miejscu.

Co zaskakujące, tuż przed godziną 22.00 służby musiały przerwać poszukiwania. Powód?

- Kończymy poszukiwania na podstawie decyzji policji. Policjanci mają świadka, który widział, jak para oddala się i wsiada do autobusu - poinformował asp. Stefan Flasza, rzecznik prasowy PSP w Dąbrowie Górniczej. Wszystko wskazuje na to, że osoby przebywające nad wodą są jednak całe i zdrowe. Szczegóły tej sprawy wyjaśni już policja.

Wywiad z Maneskin
Źródło: Akcja ratunkowa na Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Strażacy i nurkowie poszukiwali w jeziorze dwóch osób