Akcja ratunkowa na Zalewie Rybnickim. Ukrainiec wszedł z kolegami i do wody i nikt go już później nie widział

i

Autor: Rybnik policja Akcja ratunkowa na Zalewie Rybnickim trwa już ponad dobę

Akcja ratunkowa na Zalewie Rybnickim. Ukrainiec wszedł z kolegami i do wody i nikt go już później nie widział

2021-07-14 13:44

Już od ponad doby na Zalewie Rybnickim trwa akcja poszukiwawcza 52-letniego mężczyzny. Obywatel Ukrainy wszedł do wody wraz ze swoimi kolegami w miejscu nieprzeznaczonym do pływania. Do tej pory służby nie odnalazły mężczyzny.

We wtorek, 13 lipca około godziny 13:00 Rybniccy wodniacy, pełniący służbę w rejonie zalewu rybnickiego, patrolując teren akwenu, napotkali grupę obywateli Ukrainy, którzy wchodzili do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trakcie rozmowy z mężczyznami okazało się, że jeden z nich nie wyszedł na brzeg, zniknął z pola widzenia i nie ma z nim kontaktu. Na brzegu pozostały jedynie jego ubrania. Służby rozpoczęły poszukiwania 52-letniego obywatela Ukrainy.

Wczorajsze poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Przeszukany został pas przybrzeżny oraz teren wokół zalewu rybnickiego. Policja wykorzystywała w tym celu łodzie motorowe, psy służbowe oraz drona. Nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia badali teren dna zalewu, wspomagając się sonarem. Państwowa Straż Pożarna z Rybnika także prowadziła poszukiwania przy wykorzystaniu łodzi. Dodatkowo w poszukiwaniach pomagało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Służby nie odnalazły mężczyzny.

- Dziś w godzinach porannych wznowiono poszukiwania na wodzie. Łodzie motorowe Policji wraz ze wsparciem Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika, Straży Rybackiej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukują teren całego zbiornika wodnego. Do poszukiwań zaangażowano także drona policyjnego - informuje rybnicka policja.

Domowe sposoby na zbicie gorączki u dziecka
Źródło: Akcja ratunkowa na Zalewie Rybnickim. Ukrainiec wszedł z kolegami i do wody i nikt go już później nie widział