Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Katowic. Pasażer nie chciał założyć maseczki, doszło do przepychanek

2021-04-13 12:49 Arkadiusz Nauka
Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Katowic. Pasażer nie chciał założyć maseczki, doszło do przepychanek
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło na pokładzie samolotu lecącego z Dominikany do Katowic. 42-letni mężczyzna wracający z urlopu nie chciał założyć maseczki mimo wielokrotnych próśb personelu pokładowego. Doszło do awantury. Po wylądowaniu na pokład maszyny wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej.

Awantura na pokładzie samolotu lecącego z Dominikany do Katowic

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło kilka dni temu na pokładzie samolotu lecącego z do Pyrzowic z Puerto Plata (Republika Dominikańska). 42-letni mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu statku powietrznego i nie chciał założyć maseczki. Doszło do przepychanek i słownej utarczki. Mężczyzna nie chciał wykonać prośby personelu. Jak to się skończyło?

- Po wylądowaniu samolotu w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach wobec pasażera naruszającego przepis art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze interweniowali funkcjonariusze tutejszej placówki Straży Granicznej. Za popełnione wykroczenie Polak został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych - informuje Katarzyna Jesionowska z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach.

Trzech pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego do Anglii

Jak informuje pyrzowicka placówka Straży Granicznej, w ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze interweniowali również wobec trzech osób, które chciały lecieć do Wielkiej Brytanii pomimo nałożonego obowiązku kwarantanny i izolacji domowej.

- Troje pasażerów, którzy w dniach 9-11 kwietnia stawili się do odprawy samolotów rejsowych lecących do Londynu-Stansted lub Londynu-Luton (Wielka Brytania), to obywatel Wielkiej Brytanii oraz dwoje Polaków. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na mężczyzn sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę, natomiast na kobietę – obowiązek odbycia izolacji domowej. Wszyscy złamali zasady przebywania w odosobnieniu już na początku ciążącego na nich obowiązku, tj. od 8 kwietnia - informuje pyrzowicka Straż Graniczna.

Brytyjczyk oraz Polak zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych natomiast kobieta odmówiła przyjęcia mandatu w związku z czym sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie.

- Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie podróżnych na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną - informuje SG w Pyrzowicach.

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka trzy dni po pogrzebie
Źródło: Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Katowic. Pasażer nie chciał założyć maseczki, doszło do przepychanek
Nasi Partnerzy polecają